Skip to ContentSkip to Navigation
Over onsNieuws en agendaNieuwsberichten

Video-impressie bezoek Prinses Máxima en minister Plasterk bij installatie Rosalind Franklin Fellows

19 mei 2009

Woensdag 20 mei vond in het Academiegebouw het Rosalind Franklin symposium plaats, waar 19 nieuwe vrouwelijke topwetenschappers als Rosalind Franklin Fellow werden geïnstalleerd. HKH Prinses Máxima en minister Ronald Plasterk van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen waren als eregasten aanwezig bij dit symposium.

Behalve door twee fellows werd het woord gevoerd door mw. Jennifer Glynn, zuster van Rosalind Franklin, mw. Brenda Maddox, auteur van de biografie van dr. Franklin en minister Plasterk.

Programma
15.30 Aankomst HKH Prinses Máxima
15.35-15.40 Woord van welkom door rector magnificus prof. dr. F. Zwarts
15.40-16.00 Lezing mw. Brenda Maddox (auteur van “the Dark Lady of DNA”)
16.00-16.05 Introductie Rosalind Franklin Fellows door prof dr. S. Daan (voorzitter Commissie Rosalind Franklin)
16.05-16.20 Voordrachten dr. Elisabetta Pallante en dr. Monika S. Schmid (beiden Rosalind Franklin Fellow)
16.20-16.30 Officiële installatie Rosalind Franklin Fellows en uitreiking Rosalind Franklin penning door mw. Jenifer Glynn (zuster van Rosalind Franklin)
16.30-16.35 Toespraak dr. R. Plasterk (minister van OCW)
16.35-16.40 Dankwoord prof.dr. K. Duppen (lid College van Bestuur)

Namenlijst

De 19 nieuwe Fellows
Mw. dr. Bregje Wertheim, Biochemie (genomics)
Mw. dr. Mirjam Duer, Wiskunde
Mw. dr. Anke Terwisscha Van Scheltinga, Biochemie
Mw. dr. Tamalika Banerjee, Fysica (spintronics)
Mw. dr. Sonja Smets, Logica,
Mw. dr. Sabrina Corbellini, Nederlandse Letterkunde
Mw. dr. Monika Baár, Geschiedenis (euroculture, Slavische taal & culturen)
Mw. dr. Carolina Armenteros, Geschiedenis (West- Europa)
Mw. dr. Dineke Verbeek, Neurowetenschappen/celbiologie
Mw. dr. Ingrid Nijholt, Neurobiologie
Mw. dr. Barbara M. Bakker, Biochemie
Mw. dr. Nicoletta Kahya, Celbiologie, biofysica
Mw. dr. Deniz Ba┼čkent, Biomedische wetenschappen (auditieve perceptie en spraakherkenning)
Mw. dr. Van Leeuwen, Chirurgische oncologie
Mw. dr. Candice Morey, Cognitieve neurowetenschappen
Mw. dr. Spikman, Klinische neuropsychologie
Mw. dr. Laura Tolos, Theoretische fysica
Mw. dr. Mifsud bonnici, Rechtswetenschappen (wetgeving bescherming data)
Mw. dr. Avril McDonald, Rechtswetenschappen (Internationale mensenrechten)

De in eerdere rondes benoemde Fellows
Mw. dr. Charlotte Hemelrijk, Theoretische Biologie
Mw. dr. Beatriz Noheda, Fysica (nanomaterialen)
Mw. dr. Elisabetta Pallante, Deeltjesfysica
Mw. dr. Martha Merrow, Genetica van de chronobiologie
Mw. dr. B. Irene Tieleman, Evolutionaire biologie
Mw. dr. R. Croce, Biochemie
Mw. dr. M.A. Loi, Fysica (nanomaterialen)
Mw. dr. Eriko Takano, Microbiële fysiologie
Mw. dr. M. Schmidt, Moleculaire Farmacologie
Mw. dr. ir. E.A.A. Nollen, Moleculaire Genetica
Mw. dr. Ute Bültmann, Epidemiologie
Mw. dr. Jette E. Bijlsma, Medische Microbiologie
Mw. dr. Marianne G. Rots, Moleculaire Genetica
Mw. dr. L. Spierdijk, Econometrie
Mw. dr. Floor Rink, Organisatiepsychologie
Mw. dr. Alicia C. Montoya, Franse Letterkunde
Mw. dr. Monika S. Schmid, Linguistiek
Mw. dr. Marie C. Opdenakker, Onderwijskunde
Mw. dr. Melinda Mills, Sociologe
Mw. prof. dr. Alexandra Lenz, Duitse Taalkunde

Laatst gewijzigd:05 oktober 2017 15:28
printOok beschikbaar in het: English

Meer nieuws