Bruno Ehrler benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF
Honorair hoogleraar prof. dr. Bruno Ehrler van de Faculty of Science and Engineering (Rijksuniversiteit Groningen) is benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF, het NWO-Instituut voor onderzoek naar functionele complexe materie. Ehrler volgt per 1 januari 2026 prof. dr. Huib Bakker op.
Ehrler is sinds 2020 honorair hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Groningen, waar hij zich bij het Zernike Institute for Advanced Materials bezighoudt met het ontwikkelen van nieuwe concepten voor hybride zonnecelmaterialen.

Verbinding met de samenleving
NWO-voorzitter Marcel Levi is verheugd over de benoeming: ‘Ehrler combineert wetenschappelijke excellentie met een breed strategisch perspectief. Hij zet zich sterk in om AMOLF verder vorm te geven als een fundamenteel en toegepast onderzoeksinstituut dat nauw verbonden is met de samenleving. Opnieuw een leider die zowel de academische als de maatschappelijke waarde van onderzoek begrijpt. Ik heb er alle vertrouwen in dat hij het instituut met visie, integriteit en energie zal leiden.’
Rol in de energietransitie
Als vicevoorzitter van de Netherlands Energy Research Alliance (NERA) en boegbeeld van de NWA-route Energietransitie brengt Ehrler uitgebreide ervaring mee op het gebied van strategische coördinatie, wetenschapsbeleid en gemeenschapsvorming. Dit was ook van groot belang voor zijn bijdrage aan de oprichting van SolarNL, een nationaal programma voor de industrialisering van zonne-energie. Als programmadirecteur van SolarLab, het nationale consortium voor onderzoek naar zonne-energie, leidt Ehrler een groot academisch programma dat universiteiten, onderzoeksinstituten en het bedrijfsleven in heel Nederland met elkaar verbindt.
“Ik kijk ernaar uit om als directeur bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van AMOLF als een van de toonaangevende onderzoeksinstituten in Nederland.”-- Bruno Ehrler
Ehrler en AMOLF
Na zijn promotie en postdoctorale werk aan de Universiteit van Cambridge trad Bruno Ehrler in 2014 in dienst bij AMOLF. Hij geeft daar leiding aan de Hybrid Solar Cells-groep, die zich richt op onderwerpen als perovskiet-fotovoltaïsche cellen en neuromorfische componenten, en aan de interdisciplinaire afdeling LMPV-Sustainable Energy Materials. Sinds hij bij AMOLF is gekomen, heeft Ehrler zich volledig ingezet voor de wetenschappelijke missie, de samenwerkingscultuur en het dynamische onderzoeksprogramma van het instituut. Ehrler: ‘Ik kijk ernaar uit om als directeur bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van AMOLF als een van de toonaangevende onderzoeksinstituten in Nederland.’
Over AMOLF
AMOLF doet fundamenteel onderzoek naar de fysische eigenschappen en ontwerpprincipes van complexe materie, zowel natuurlijk als niet-natuurlijk. Het richt zich op onderwerpen zoals licht-materie-interacties op de nanoschaal, programmeerbare mechanische metamaterialen en moleculaire mechanismen achter cellulaire functies. De opgedane kennis wordt ingezet voor het ontwikkelen van nieuwe functionele materialen en het vinden van oplossingen voor maatschappelijke uitdagingen, zoals duurzame energie, groene ICT en gezondheidszorg.
Lees meer
- 
Bruno Ehrler appointed new director of AMOLF (nieuwsbericht AMOLF) 
Meer nieuws
- 
30 oktober 2025Hoe maak je batterijen veiliger?
- 
23 oktober 2025Stroom opslaan in een vloeistof
- 
23 oktober 2025Negen wetenschappers van de RUG ontvangen Vidi-beurs