Eerste bijeenkomst CIT studentenpanel 'Digital Students'
Afgelopen week vond de eerste bijeenkomst van het CIT studentenpanel plaats met het thema ‘Digital Students’. De panelbijeenkomst bestond uit twee delen; In het eerste deel heeft het CIT een aantal onderwijsinnovaties op het gebied van E-Learning laten zien en werden de ontwikkelingen in blockchain technologie besproken. In het tweede deel van de bijeenkomst werd een workshop georganiseerd om de klantbeleving van de studenten te achterhalen en input te verzamelen voor de mogelijke ontwikkelingen van een UG-app.
Wat vinden studenten belangrijk wanneer ze IT-diensten gebruiken?
In het tweede deel van de bijeenkomst speelden de studenten een spel waarin zij belangrijke aspecten van het gebruik van IT-diensten prioriteerden. Belangrijke aspecten voor deze gebruikersgroep waren:
- online veiligheid (privacy);
- beschikbaarheid van de dienst (uptime) en
- gebruiksvriendelijkheid (user experience).
Studenten gaven aan dat zij vooral online veiligheid belangrijk vinden. Een veilig netwerk dat de privacy van studenten beschermd, is hiervoor van belang.
Zou de RUG een app moeten ontwikkelen?
Vanuit de werkgroep 'UG-app', opgericht door studenten, werd tijdens de bijeenkomst onderzoek gedaan naar de vraag of studenten behoefte hebben aan het ontwikkelen van een mobiele applicatie. Het studentenpanel heeft 12 use cases voor de app ontwikkeld en deze worden teruggekoppeld naar de werkgroep UG-app. De werkgroep UG-app heeft ook een vragenlijst uitgezet onder studenten. Een aantal genoemde use cases zijn:
- Routeplanner binnen de gebouwen (UG Indoor Maps);
- Community: maak connectie met studenten en medewerkers;
- Evenementenagenda van studieverenigingen en
- Cijfers.
Volgende bijeenkomst
De volgende bijeenkomst van het studentenpanel vindt eind februari plaats. Alle medewerkers van het CIT zijn uitgenodigd contact op te nemen met de studentassessor wanneer zij deel willen nemen aan de bijeenkomst. Contact opnemen met de studentassessor kan via assessor.cit rug.nl
Laatst gewijzigd: | 04 oktober 2024 12:17 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.