Michel Vols: 'Het is makkelijker om een drugspand te sluiten dan de bende erachter op te rollen'

Voor de strijd tegen ondermijning – de vermenging van de criminele onderwereld met de bovenwereld – stelt minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid 100 miljoen extra beschikbaar. Is het genoeg? En hoe groot is het probleem? Hoogleraar openbare orde-recht Michel Vols waarschuwt in Trouw voor een te grote nadruk op de bestuurlijke aanpak van ondermijning, met de burgemeester in de rol van misdaadbestrijder, omdat dan ook de grondrechten in het geding komen.
Dit bericht is geplaatst door de Faculteit Rechtsgeleerdheid.
Laatst gewijzigd: | 13 maart 2020 13:41 |
Meer nieuws
-
20 mei 2022
Nieuw onderzoekscentrum gezondheidsrecht: Groningen Centre for Health Law
Het GCHL houdt zich bezig met het nationaal en internationaal gezondheidsrecht met bijzondere aandacht voor mensenrechten.
-
12 mei 2022
Subsidie van Stichting Groninger Universiteitsfonds voor onderzoek naar cyberoperaties
Evgeni Moyakine heeft een subsidie ter hoogte van 13.500 euro toegekend gekregen van de Stichting Groninger Universiteitsfonds voor het project ‘Men moet het dak repareren, als de zon schijnt’.
-
03 mei 2022
Een toekomstbestendig tuchtrecht
De lerende werking van het tuchtrecht en team- en netwerkverantwoordelijkheid in het tuchtrecht op grond van de Wet BIG