Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Actueel Nieuws

In de Wetenschap-podcast: Ajay Kottapalli over zeehondensnorharen en ultragevoelige sensoren

01 oktober 2025

'In de Wetenschap' is de podcast van de Rijksuniversiteit Groningen. Hierin hoor je interviews met onderzoekers, nieuws en reportages uit de Groningse academische wereld. De podcast is er voor iedereen die geïnteresseerd is in wetenschap!

In deze aflevering hebben we Ajay Kottapalli te gast, universitair hoofddocent aan het Engineering and Technology Institute Groningen en medeoprichter van de start-up Sencilia. Wim en Hanna praten met hem over zijn onderzoek en hoe de unieke eigenschappen van zeehondensnorharen hem inspireerden om ultragevoelige stromingssensoren te ontwikkelen voor toepassingen in de gezondheidszorg.

Prof. Ajay Kottapalli is genomineerd voor de prestigieuze Huibregtsenprijs. De prijs gaat naar een recent onderzoeksproject dat wetenschappelijke kwaliteit en vernieuwing combineert met een bijzondere maatschappelijke meerwaarde. Met zijn door de natuur geïnspireerde sensoren brengt Kottapalli een revolutie teweeg in de gezondheidszorg

decoratieve afbeelding
Ajay Kottapalli
Laatst gewijzigd:01 oktober 2025 13:07
Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English

Meer nieuws