Groningen herovert de GNSK-beker: sportiefste studentenstad van Nederland!

Elk jaar doet Groningen mee om de bovenste plaatsen tijdens het Groot Nederlands Studenten kampioenschap (GNSK). De beker van de winnaar ontbrak echter alweer een paar jaar. Maar afgelopen weekend was het in Amsterdam dan toch raak: Groningen is weer de sportiefste studentenstad van Nederland!
Met zes keer goud, drie keer zilver en twee keer brons liet Groningen in de 66e editie van het GNSK veertien andere studentensteden achter zich. De studenten van de RUG en Hanze scoorden op alle sporten waar Groningen aan meedeed hoge ogen. Zo haalden de voetbal- en basketbalvrouwen overtuigend de eerste plaats en was Groningen met tennis bij de mannen en vrouwen de sterkste. Ook bij beachvolleybal, schermen en padel wisten de Groninger studenten de zege binnen te slepen.
Ondanks dat Groningen ontbrak bij volleybal (elk jaar een zekerheid als het om de winst gaat) is de beker van het GNSK weer terug in Groningen. Een groot compliment voor de sporters van de RUG en Hanze en de ACLO!





