Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Actueel Evenementen Promoties

Operando studies into the NiFe battery

Promotie:W.B. (Winfried) de HaasWanneer:09 december 2025 Aanvang:09:00Promotors:prof. dr. M. (Moniek) Tromp, W.R. (Wesley) Browne, ProfWaar:Academiegebouw RUG / Studenten Informatie & AdministratieFaculteit:Science and Engineering
Operando studies into the NiFe battery

Hoe kan de oude nikkelijzerbatterij weer commercieel interessant worden?

De nikkelijzer(NiFe)-batterij is een oude batterij die weer interessant wordt omdat energieopslag steeds belangrijker wordt. Het voordeel van de nikkelijzer batterij is dat ijzer ruim beschikbaar is, in tegenstelling tot batterijen die zeldzamer elementen als grondstoffen vereisen. Deze batterij heeft echter ook nog problemen. Zelfontlading, de waterstofontwikkelingsreactie (HER) en passivatie van de elektrode(s) moeten worden aangepakt om de batterij competitiever en commerciëler te maken.

Daartoe bestudeerde Winfried de Haas eerst de reactieproducten die worden gevormd tijdens het opladen en ontladen van de batterij, en wat voor invloed die kunnen hebben op de prestaties van de batterij. Vervolgens onderzocht hij twee additieven die de batterij kunnen verbeteren: K2SnO3 en FeS. In dit onderzoek lag de focus op operando metingen. Oftewel, terwijl een batterij oplaadt en ontlaadt, voerde De Haas andere metingen uit zoals spectroscopie of Röntgendiffractie. Hierdoor kan hij bijvoorbeeld zien hoe de additieven reageren en zich verspreiden over de batterij en welke invloed dat heeft op de elektrodes. Hiermee verkreeg De Haas inzicht over wat er in een NiFe-batterij gebeurt en het effect van additieven.

Lees meer: Op zoek naar de puzzelstukjes voor een compleet beeld van batterijen

Winfried de Haas voerde zijn onderzoek uit bij het Zernike Institute for Advanced Materials, afdeling Materials Chemistry. 

View this page in: English