Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Faculteit Rechtsgeleerdheid Studeren in het buitenland (Exchange) Andere mobiliteitsopties

Blended Intensive Programmes

...zijn korte, intensieve programma's die gebruikmaken van innovatieve leer- en onderwijsmethoden, waaronder online samenwerking. Het intensieve programma bestaat uit een kortdurend fysiek verblijf in het buitenland (meestal een week) in combinatie met een verplicht virtueel onderdeel dat samenwerking, online kennisdeling en teamwerk bevordert. Het virtuele onderdeel brengt deelnemers online samen om gezamenlijk en gelijktijdig aan specifieke opdrachten te werken die geïntegreerd zijn in het gecombineerde intensieve programma en bijdragen aan de algemene leerdoelen.

Als je graag in het buitenland wilt studeren, maar een regulier uitwisselingsprogramma niet in je studieprogramma past, kun je overwegen deel te nemen aan een Blended Intensive Programme (BIP).

Vereisten

  • Het BIP dat u wilt volgen, is door de examencommissie van de faculteit goedgekeurd als een extracurriculaire cursus. Lees hier meer over de vereisten en hoe je een dergelijke goedkeuring kunt aanvragen: Examencommissie en BIP's
  • Je neemt deel aan zowel het virtuele als het fysieke deel.
  • Na afronding van het BIP ontvangt je een cijfer en minimaal 3 ECTS-punten.
  • Het cijfer en de ECTS-punten worden na afronding van de cursus erkend door RUG.

Financiering

Als je aan de voorwaarden voldoet, kom je in aanmerking voor een Erasmusbeurs van € 79 per dag van de fysieke mobiliteit en een reisbeurs, afhankelijk van de bestemming en het vervoermiddel. Alle formaliteiten worden afgehandeld via ons systeem Mobility Online (MO). Nadat je bent geselecteerd, moet je een aanmelding indienen via deze link: Erasmus BIP. In MO wordt je gevraagd je mobiliteitsdata (het fysieke gedeelte) in te voeren en relevante documenten te uploaden. Je genereert er ook je beursovereenkomst (Grant Agreement), die door jou en de uitwisselingscoördinator van de faculteit moet worden ondertekend, en je ondertekent je leerovereenkomst (Learning Agreement) digitaal via MO.

Heb je vragen? Contact exchangelaw@rug.nl

Hoe kan ik meedoen?


Meld je aan voor een BIP naar keuze. Informatie over de BIP's die onze partneruniversiteiten aanbieden, is vaak te vinden op de Nice to Know. Als een van onze professoren meewerkt aan de organisatie van het programma, kan hij of zij het ook promoten tijdens de cursus.

De BIP's die worden aangeboden door leden van de ENLIGHT-groep zijn beschikbaar op deze RUG-website: ENLIGHT BIPS

LET OP: om ongeldige aanvragen te voorkomen, dient je vooraf de goedkeuring van de vak te vragen aan de Examencommissie.

Laatst gewijzigd:10 december 2025 11:37
View this page in: English