Nieuwe podcastaflevering over samenwerking RUG en Philips
Iedereen heeft wel een product van Philips in huis. In deze podcastaflevering van RUG & Co. staat de samenwerking tussen de Rijksuniversiteit Groningen en Philips centraal. Met als belangrijke vraag: wat is de rol van de universiteit voor het bedrijfsleven in Noord-Nederland?
Te gast zijn Gert Heerema en Jesse Roorda. De productie- en ontwikkelingsfaciliteit van Philips in Drachten is een van de grootste van Europa. Heerema en Roorda vertellen onder meer over het Engineering Doctorate, waarin studeren wordt gecombineerd met werken in het bedrijfsleven. Het EngD is een mooi, concreet voorbeeld van de intensieve samenwerking tussen de RUG en Philips
Ook de rol van de universiteit voor het bedrijfsleven in het Noorden komt ter sprake: hoe kan de universiteit bijdragen aan het behoud van talent in de noordelijke provincies, en het oplossen van complexe vraagstukken voor hightech bedrijven. En wat zijn uitdagingen in de samenwerking?
Over RUG & Co.
De podcast RUG & Co. laat de maatschappelijke rol van de universiteit zien. In iedere aflevering staat een samenwerking centraal, bijvoorbeeld met overheden, bedrijven en inwoners van het Noorden. Eerdere afleveringen gingen over samenwerkingen met politiek Den Haag, de gemeente Groningen en ESNS.
Luister de nieuwste podcastaflevering vanaf woensdag 18 februari.