Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Actueel Nieuws

RUG en Rijksmuseum tekenen samenwerkingsovereenkomst

10 juni 2025
Van links naar rechts: Taco Dibbits, Mladen Popović, Valika Smeulders en Jouke de Vries. Foto: Olivier Middendorp
Van links naar rechts: Taco Dibbits, Mladen Popović, Valika Smeulders en Jouke de Vries. Foto: Olivier Middendorp

De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en het Rijksmuseum tekenden op vrijdag 6 juni een samenwerkingsovereenkomst. Hiermee bestendigen beide partijen de samenwerking op verschillende thema’s, waaronder de overdracht van erfgoed van generatie op generatie.

Prof. dr. Jouke de Vries, voorzitter van het College van Bestuur van de RUG, en Taco Dibbits, hoofddirecteur van het Rijksmuseum, zetten hun handtekening onder de overeenkomst in het Rijksmuseum. Omdat de samenwerking een initiatief van de faculteit Religie, Cultuur en Maatschappij is, waren ook decaan Mladen Popović en bijzonder hoogleraar Valika Smeulders aanwezig.

Leerstoel

In oktober 2024 startte Valika Smeulders, hoofd van de afdeling Geschiedenis bij het Rijksmuseum, als bijzonder hoogleraar bij de faculteit Religie, Cultuur en Maatschappij. Zij bekleedt de leerstoel Musea, erfgoed en religie. In haar functie richt Smeulders zich op het bijeenbrengen van kennis rondom de collectie van het Rijksmuseum en erfgoed dat door de samenleving in brede zin wordt overgedragen van generatie op generatie. Op 3 oktober 2025 zal zij haar oratie uitspreken.

Laatst gewijzigd:13 juni 2025 14:59
Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English