Master Nanoscience opnieuw beste universitaire masteropleiding

De master Nanoscience van de Rijksuniversiteit Groningen is de beste universitaire masteropleiding, zo blijkt uit de nieuwe Keuzegids Masters 2015. Nanoscience krijgt van alle universitaire masters het allerhoogste puntenaantal toegekend (98 van de 100). In de nieuwe editie van de Keuzegids krijgen in totaal acht opleidingen van de RUG het predikaat topopleiding. Vorig jaar waren dat er zes.
Ook in 2013 en 2014 was Nanoscience volgens de Keuzegids al de allerbeste universitaire master in Nederland. In de Keuzegids worden circa 1250 Nederlandse masteropleidingen kort beschreven. Bij de meeste wordt ook een kwaliteitsoordeel gegeven, op basis van studentenoordelen en het oordeel van keurmerkinstantie NVAO. Van de brede, klassieke universiteiten staat de RUG in totaal als tweede gerangschikt.
Acht topopleidingen
In de gids zijn beschrijvingen opgenomen van circa 1250 hbo- en wo-masters die officieel in Nederland zijn geregistreerd. Bij 750 masters wordt bovendien een kwaliteitsoordeel gegeven. Sommige studies zijn zo goed dat de redactie ze het predikaat ‘topopleiding’ geeft. Van de masteropleidingen van de RUG mogen zich acht topopleiding noemen: American Studies, Europese Studies, Research Master in Economics and Business, Supply Chain Management, Research Master Behavioural and Social Sciences, Medical and Pharmaceutical Drug Innovation, Population Studies en Nanoscience. Landelijk kregen 82 opleidingen het predikaat topopleiding.
Negen eerste plaatsen
Daarnaast staan negen RUG-opleidingen eerste in hun categorie. Het gaat om Letterkunde, Taalwetenschappen, Mediastudies, Theologie en Religiewetenschappen, International Economics and Business, Farmacie, Human Movement Sciences, Regional Studies en Artificial Intelligence.
Meer informatie
- Gernant Deekens , woordvoerder RUG, tel. 050 – 363 68 54
- Keuzegids Masters 2015, uitgegeven door het Centrum Hoger Onderwijs Informatie (C.H.O.I.).
- Masteropleidingen RUG
Laatst gewijzigd: | 16 januari 2025 14:13 |
Meer nieuws
-
08 oktober 2025
Niet elk plastic hoeft bio-based of afbreekbaar te zijn
Per persoon gooien we zo’n 33 kilo plastic verpakkingsmateriaal weg per jaar. Hoogleraar polymeerchemie Katja Loos werkt aan een duurzamere toekomst voor plastics - door te kijken naar meer dan alleen het materiaal zelf.
-
07 oktober 2025
Wat kunst met ons doet
Psycholoog Ralf Cox onderzoekt wat kunst met mensen doet – van hartslag tot associatie, van emotie tot sociale interactie. Zijn onderzoek laat zien dat kunstbeleving zowel meetbaar als ongrijpbaar is.
-
06 oktober 2025
De genAI bubbel zal barsten, maar geef AI niet op!
'Mensen blijven maar zeggen dat generatieve AI een universele tool is die veel meer kan,’ zegt Michael Biehl, hoogleraar Machine Learning. ‘Maar vroeg of laat zal de genAI-bubbel barsten,’ stelt hij. Maar dat betekent niet dat we alle AI maar met het...