Melissa Ababei
Melissa Ababei is een derdejaars bachelorstudent ‘International Relations and Organization’ (IRIO) en is voor komend academisch jaar toegelaten als masterstudent ‘Russian and East European Studies’ aan de University of Oxford. Voordat ze naar de Universiteit van Groningen kwam, heeft ze in Boekarest (Roemenië) ervaring opgedaan op het gebied van veiligheid, politiek en rechten binnen een tweetal bedrijven, bij de Roemeense senaat (European Affairs Service) en bij de Franse ambassade in Roemenië (Internal Security Service). Op die laatste stage schreef ze, in het Frans, een zestig pagina dik rapport over illegale immigratie, georganiseerde misdaad en cyberaanvallen in Roemenië en Moldavië. In het Frans een rapport schrijven, is voor Melissa geen probleem, want ze spreekt, naast haar moedertaal (Roemeens), vloeiend Engels, Frans en ook redelijk goed Russisch. Tijdens een vrijwillige stage in Newcastle (UK) heeft ze, als Roemeense, les gegeven aan volwassen vluchtelingen om ze de Engelse taal, op verschillende niveaus, te leren spreken. Melissa heeft, parallel aan haar bachelor studie, het Honours College doorlopen en heeft daar, zoals ze zelf schrijft, enorm veel van geleerd. Zoals ze zelf schrijft, heeft dit haar de ogen geopend voor het belang van de multidisciplinaire benadering van hedendaagse, complexe problemen.
In haar motivatiebrief schrijft Melissa dat het ‘hebben van impact’ (IMPACT, dat motto hadden alle drie de gegadigden uit de faculteit Letteren blijkbaar meegekregen) iets is dat voor haar geen nog te definiëren concept is, maar iets dat je continue gestalte moet geven. Voor haar doe je dat bij voorkeur in interactie met andere disciplines, niet alleen binnen de academie maar zeer zeker ook daarbuiten, binnen de maatschappij. Haar CV laat zien dat ze dit op uitstekende wijze doet. Ze is actief bij het verbeteren van de opzet van de studie en haar bachelor thesis concentreert zich op relevant problemen, namelijk de Oekraïens-Russische oorlog en, hieraan gekoppeld, de gevolgen van het toenemende gebruik van drones bij moderne oorlogsvoering. Ook het gebruik van desinformatie in de media hoort hierbij, zoals ze ook onderzocht in het kader van een studie van de European Foundation for South Asian Studies (EFAS). Hier was het onderwerp de rol van de media bij radicalisering en rekrutering van terroristen in Zuid Azië. Desinformatie en de kwalijke rol die dat kan spelen in ook haar vaderland was het onderwerp van de prima pitch die ze gaf voor de jury van GUF-100 prijs.
Haar begeleider tijdens twee cursussen van haar studie schreef een bijzonder enthousiaste aanbevelingsbrief waarin hij niet alleen aangaf dat Melissa uitzonderlijk hoge cijfers behaalt, maar dat zij daarnaast opvalt als een creatieve, actieve en goed samenwerkende student.
Mogelijk aardig om op te merken, is dat Melissa niet alleen haar studie op topniveau doorloopt, maar dat ze daarnaast ook een geweldige danser is (‘competitive ballroom dancing’), die op zeer veel nationale en internationale toernooien de eerste prijs in de wacht wist te slepen.
