Terugblik event 'Maak werk van 5G'
5Groningen vierde afgelopen maand haar vijfjarige jubileum met een business event en een publieksdag met een weekend vol demo's, workshops en lezingen.
Vijf jaar geleden is het programma voor 5G-internet van start gegaan waarin non-profitorganisaties samen ondernemers en experts onderzoeken hoe 5G nieuwe innovaties kan versnellen en creëren.

Tijdens het 5G-jubileumweekend op 1 en 2 oktober toonden partners van 5Groningen en deelnemende mkb-bedrijven de nieuwste technische snufjes en toepassingen met 5G zoals zelfrijdend vervoer, virtual reality, robots en drones. Vanuit de RUG was Matteo Marcantoni (Intelligente Systemen, Faculty of Science and Engineering) aanwezig met een stand waarin een demo werd gegeven met autonome systemen. Het gaat hier om een pilot waarin met drones en 5G-technologie voorraadtellingen worden gedaan in een magazijn.

Universitair docent IT-recht Gerard Ritsema van Eck verzorgde een goedbezochte kennissessie over de juridische aspecten van het gebruik van cameratoezicht op straat. Dit deed hij aan de hand van de 5G-usecase die is uitgevoerd bij de Gemeente Oldambt in samenwerking met de Faculteit Rechten van de Rijksuniversiteit Groningen.
Laatst gewijzigd: | 04 oktober 2024 12:17 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.