Scholieren Junior Honours College bezoeken bètafaculteit
Deze week bezoeken 25 scholieren de RUG via het Junior Honours College. Deze zomerschool voor getalenteerde scholieren biedt een kijkje in de keuken van het Honours College. Science LinX organiseerde de ‘bèta-dag’ in deze snuffelweek.

Om deel te kunnen nemen aan dit programma moesten de leerlingen goede cijfers hebben en een motivatiebrief schrijven. Na deze dubbele selectie bleven 25 deelnemers over, die vijf dagen lang verschillende delen van de Rijksuniversiteit Groningen bezochten. Dinsdag was dat de Faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen.
De groep begon bij de onderzoeksgroep Aquatische Biotechnologie en Bioproducttechnologie, waar ze lactosevrije melk maakten. Daarvoor gebruikten ze kleine bolletjes met een enzym dat lactaat splitst in glucose en lactose.
Omdat het ochtendprogramma wat uitliep, moesten ze een rondleiding langs de permanente tentoonstelling van Science LinX in de hal van de Bernoulliborg overslaan en ging het direct door naar een werkcollege wiskunde, dat ging over geheimschrift. ‘Erg leuk om een college over wiskunde op de universiteit te kunnen volgen’, vond een van de scholieren. ‘Deze wiskunde is heel erg anders dan wat ik gewend ben, veel abstracter en dat maakt het juist uitdagend.’

Het middagprogramma vond plaats in het Kapteyn Instituut voor Sterrenkunde. Daar wachtte een hoorcollege, een introductie in de kosmologie, met aansluitend een practicum: de scholieren mochten zelf de Hubble constante bepalen, een waarde die weergeeft hoe snel het heelal uitdijt. ‘Het computerpracticum was moeilijk maar heel leuk om te horen dat onze resultaat heel dicht in de buurt zat van het goede antwoord’, reageerde een van de deelnemers.
De dag eindigde met een rondleiding in de Blaauw Sterrenwacht, waar studenten Sterrenkunde kunnen oefenen in waarnemen. De leerlingen reageerden enthousiast: ‘Ik vond het heel erg bijzonder om zo'n grote sterrenkijker van dichtbij te zien.’
.
Het Junior Honours College is een activiteit van de Scholierenacademie.
Laatst gewijzigd: | 03 juli 2018 14:01 |
Meer nieuws
-
02 oktober 2023
Velden overbruggen om grote bergen aan te pakken: het pad naar onconventionele uitvindingen en interdisciplinaire samenwerking voor impact
Interdisciplinair samenwerken is essentieel voor het aanpakken van grote maatschappelijke uitdagingen. Het maakt gebruik van verscheidene expertises om holistische oplossingen te ontwikkelen die veelzijdige problemen kunnen aanpakken. De integratie...
-
28 september 2023
PureIMS wint LIFE Science Innovation Award 2023
Het Groningen Research Institute of Pharmacy (GRIP) spin-off bedrijf PureIMS heeft de LIFE Science Innovation Award gewonnen
-
18 september 2023
RUG-studenten winnen Mars Rover Challenge
Gisteren won een team RUG studenten de European Rover Challenge in Polen, een driedaagse wedstrijd waar studententeams van over de hele wereld aan meedoen.