Prof. Heinrich Winter benoemd tot voorzitter begeleidingscommissie WODC-onderzoek

Heinrich Winter, hoogleraar Bestuurskunde aan onze faculteit, is benoemd tot voorzitter van de begeleidingscommissie voor het WODC-onderzoek ‘Verklarende factoren voor het volume van Jeugdbeschermingsmaatregelen (JB) en Jeugdreclassering (JR)’.
Minder Jeugdbeschermings- en Jeugdreclasseringsmaatregelen
Uit diverse bronnen is sinds 2019 een landelijke daling te zien in het volume van de Jeugdbescherming- (JB) en Jeugdreclasseringsmaatregelen (JR). Die daling is te zien op verschillende momenten in de keten, van verzoeken tot onderzoek (TVO) tot aan de instroom in gesloten instellingen (GI). Op dit moment kan de daling nauwelijks worden verklaard en kunnen toekomstige ontwikkelingen niet worden voorspeld.
Inzicht krijgen in verklarende factoren
Inzicht in (mogelijke) oorzaken en verklaringen voor veranderingen in het volume van JB en JR is nodig om scenario’s te kunnen maken van toekomstige ontwikkelingen en daar op in te kunnen spelen. Het doel van dit WODC-onderzoek is daarom om zicht te krijgen op verklarende factoren voor de dalende instroom in de keten en andere volumeontwikkelingen. Indien mogelijk willen de onderzoekers ook een prognose maken van toekomstige ontwikkelingen in het volume.
Het WODC-onderzoek bestaat uit twee delen: een verkennend kwalitatief deel en een kwantitatief deel dat leidt tot een synthese van beide delen. Het wordt uitgevoerd door een team van onderzoekers van de Universiteit Leiden, onder leiding van prof. Mariëlle Bruning.
Betrokken bij andere WODC-onderzoeken
Het is niet de eerste keer dat Winter meewerkt aan een WODC-onderzoek. Hij is diverse malen voorzitter geweest van een WODC-begeleidingscommissie, onder andere bij onderzoek dat zich richtte op de evaluatie van de Wet Kansspelen op Afstand (online gokken).
Dit bericht is geplaatst door de Faculteit Rechtsgeleerdheid.
Laatst gewijzigd: | 26 juni 2025 12:35 |
Meer nieuws
-
30 september 2025
Michael O’Flaherty geeft tweede Röling-lezing in Groningen: Oorlog, Vrede en Mensenrechten
Van Oekraïne tot Gaza: dagelijks blijkt hoe kwetsbaar vrede en mensenrechten zijn – en hoe dringend de vraag is welke rol mensenrechten kunnen spelen bij het bereiken en behouden van vrede.
Op woensdag 10 december 2025, Internationale Mensenrechten...
-
29 september 2025
Liekuut | Waarom een ledenplicht voor politieke partijen een goed idee is
Anders dan in verscheidene Europese landen hoeven politieke partijen in Nederland geen leden te hebben. Waarom eigenlijk niet, en zou het niet wenselijk zijn om een minimumaantal te verankeren in de wet?
-
29 september 2025
Wat kun je doen als jouw smartphone veel te snel kapot gaat?
De inkt van je printer is nergens meer te krijgen. Je koelkast begeeft het omdat er onderdelen inzitten die maar kort meegaan. En je oude smartphone werkt nog prima, maar je provider stopt met updates. Allemaal voorbeelden van geplande veroudering....