Skip to ContentSkip to Navigation
Over ons Faculteit Rechtsgeleerdheid Kennisbank Rechten Roosters & Reglementen Regelingen en reglementen Regelingen tentamens

Regels tijdens tentamens

Examenreglement

Klik hier voor het Examenreglement.

Te laat

Je kan tot een half uur na aanvang van het tentamen nog deelnemen aan het tentamen. Daarna mag je niet meer deelnemen. De surveillant mag je weigeren als je zonder geldige reden te laat komt.


Dit vind je terug in Examenreglement onder artikel 11.

 

 

Wetboeken

NIET toegestaan:

- Tekst bijschrijven, in de toegestane bronnen of op de tabjes: woorden, getallen, artikelnummers, etc.
- Plaatsen van pijlen
- Het overnemen van 'Kopjes' van Vermande in de Kluwer
- Het overnemen van 'Verwijzingen' van Kluwer in Vermande

WEL toegestaan:

- Kleuren
- Onderstrepingen
- Gebruik van gekleurde tabjes (mits onbeschreven)

Deze regels worden gehanteerd om fraude te voorkomen. Een wetboek met aantekeningen voor handen hebben tijdens het tentamen wordt als fraude aangemerkt in de zin van artikel 15 Examenreglement.

NB:

Bij tentamens van de vakgroep Belastingrecht, waarbij fiscale wetteksten worden gebruikt, kunnen andere regels gelden voor wat betreft bijschrijven. De vakgroep Belastingrecht kan je hierover informeren.

Woordenboek

In beginsel mag je geen woordenboek gebruiken bij het tentamen.

Uitzondering:

Als je een buitenlandse vooropleiding hebt gedaan en je kan dit met een NT2-diploma aantonen, dan kan je bij de Examencommissie een verzoek indienen om gedurende het eerste jaar van inschrijving een woordenboek bij de tentamens te gebruiken. In dit woordenboek mag uiteraard, net als bij de wetboeken, niets worden bijgeschreven.

Telefoon

Je telefoon mag niet ingeschakeld en/of voorhanden zijn tijdens het tentamen. De surveillant kan controleren dat je geen telefoon ingeschakeld en voorhanden hebt. Een surveillant mag dergelijke apparaten ook in beslag nemen.

Laatst gewijzigd op 19-06-2025


View this page in: English