Zpannend Zernike
Op zaterdag 3 oktober bruist het in de binnenstad van Groningen van spannende en interessante activiteiten op diverse locaties. Natuurlijk in het Academiegebouw, maar ook in het Universiteitsmuseum, bij DOT, De Jonge Onderzoekers, UMCG en bij de Faculteit der Letteren. Op zondag 4 oktober is de Zernike Campus de plek waar je moet zijn: in de Bernoulliborg, bij Entrance, ZAP, Building, TNO, in de Van Doorenveste en op nog veel meer plekken. Zpannend Zernike is een onderdeel van het landelijke Weekend van de Wetenschap.
-
Op zaterdag 3 oktober zijn veel activiteiten verbonden met de alfa, gamma en medische wetenschappen. Kom je naar de minirechtbank? Kan jij zelf een uitvinding bedenken en tekenen? Kom je quizzen, dansen of even gezellig kletsen met onze robots? Haal DNA uit een banaan of word een taal-astronaut!
-
Op zondag 4 oktober bezoek je de Zernike Campus en duik je in de fascinerende wereld van natuurwetenschappen, techniek en energie. Kom alles te weten over zon, sterren en planeten. Doe allerlei proefjes, kom naar de Flight Simulator en ontdek hoe een windturbine werkt.
Kortom, er is tijdens Zpannend Zernike van alles te doen en te ontdekken in Groningen: sprankelend, origineel en leerzaam, zeker voor jong, maar neem gerust papa, mama, opa en oma mee. Ook zij zullen zich niet vervelen!
Toegang is gratis! Volledige programma en alle locaties staan op de website van Zpannend Zernike .

Meer nieuws
-
03 september 2026
Ming Cao herbenoemd tot wetenschappelijk directeur Jantina Tammes School
-
01 september 2026
Evrim Ursavas benoemd tot wetenschappelijk directeur Wubbo Ockels School