Skip to ContentSkip to Navigation
About us Latest news News News articles

Jos Aartsen stopt in 4e kwartaal 2019 als UMCG-bestuursvoorzitter

01 februari 2019

De heer Jos Aartsen, voorzitter Raad van Bestuur, gaat het UMCG in het vierde kwartaal 2019 verlaten. De concrete datum zal mede worden vastgesteld op basis van de datum van zijn opvolging.

Jos Aartsen vervult de functie van voorzitter Raad van Bestuur UMCG sinds medio 2012. Daaraan voorafgaand was hij vanaf 1 mei 2008 lid van de Raad van Bestuur. Hij kwam in 1997 als directeur Beleid in dienst van het UMCG.

Jos Aartsen heeft door zijn verbindende rol binnen het UMCG, door een goede samenwerking met bestuurders in de regio en met andere UMC’s in NFU-verband, zorgverzekeraars en met politiek Den Haag aan veel bestuurlijke dossiers een cruciale bijdrage geleverd. In al zijn bestuurlijke activiteiten staat het belang van patiënten, medewerkers en de kerntaken van het UMCG voorop. Daarbij schuwt Aartsen het niet om zich uit te spreken over zaken die hem na aan het hart liggen, zowel over het veranderende zorglandschap en de concurrentie in de zorg, als over bredere maatschappelijke thema’s als preventie, de aardbevingsproblematiek in Groningen en een rookvrije samenleving.

De Raad van Toezicht van het UMCG is hem veel dank verschuldigd voor alles wat hij in al deze jaren, samen met zijn collega’s in de Raad van Bestuur, tot stand heeft gebracht voor het UMCG.

De Raad van Toezicht van het UMCG zal leiding geven aan het proces van werving en selectie van een nieuwe voorzitter Raad van Bestuur UMCG.

Laatst gewijzigd:12 maart 2020 21:43
Deel dit Facebook LinkedIn

Meer nieuws

  • 28 mei 2025

    Gaan avondmensen cognitief sneller achteruit dan ochtendmensen?

    Wie ’s avonds opleeft en laat naar bed gaat, heeft een grotere kans op cognitieve achteruitgang dan een ochtendmens, blijkt uit UMCG-onderzoek.

  • 27 mei 2025

    Op avontuur in de hersenen

    In de tentoonstelling Brainstorm in het Universiteitsmuseum leggen Iris Sommer en twee andere Groningse hersenonderzoekers uit wat de link is tussen de darmen en het brein, hoe het werd ontdekt dat de hersenen doen wat ze doen en hoe je gemotiveerd...

  • 08 mei 2025

    KNAW benoemt drie hoogleraren RUG/UMCG tot nieuw lid

    Hoogleraren Jingyuan Fu, Lisa Herzog en Helga de Valk van de RUG zijn door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) benoemd tot lid.