Skip to ContentSkip to Navigation
Over onsNieuws en agendaNieuwsberichten

RUG-experts voor verkiezingen

13 februari 2017

De Rijksuniversiteit Groningen heeft veel politieke experts in huis. Hieronder vindt u een overzicht van onderzoekers die commentaar kunnen leveren op de verkiezingen zelf en alles wat er mee samenhangt: politiek, partijstelsel, het gebruik van media door politici, formatie, taalgebruik/framing, leiderschap, partijprogramma’s, vertrouwen in de overheid.

Natuurlijk zijn er bij de RUG ook veel specialisten op andere gebieden en verkiezingsthema’s [b.v. aardbevingen, minderheden, islam, energie, zorg, etc.]. Deze staan niet in onderstaande lijst.
U kunt indien gewenst contact opnemen met de afdeling Communicatie, tel. 050 363 4444.


Prof. Dr. Janka Stoker
Prof. Dr. Janka Stoker

Janka Stoker (Economie en Bedrijfskunde)
(Politiek) leiderschap, (positief) sentiment, b.v. in partijprogramma’s
j.i.stoker@rug.nl, 050 363 3837/363 4288

Prof. Dr. Harry Garretsen
Prof. Dr. Harry Garretsen

Harry Garretsen (Economie en Bedrijfskunde)
(Politiek) leiderschap, (positief) sentiment, b.v. in partijprogramma’s, politieke voorkeuren, invloed economie op politiek
j.h.garretsen@rug.nl, 050 363 8698/363 3458

Prof. Dr. C.W.A.M. (Kees) Aarts
Prof. Dr. C.W.A.M. (Kees) Aarts

Kees Aarts (Gedrags- en Maatschappijwetenschappen)
Politieke instituties en gedrag, democratie, verkiezingen, kiesgedrag (ook in longitudinaal en internationaal-vergelijkend perspectief)
c.w.a.m.aarts@rug.nl, 050 363 6180

Prof. Dr. Gerrit Voerman
Prof. Dr. Gerrit Voerman

Gerrit Voerman (Rechten/Documentatiecentrum Nederlandse Politieke Partijen)
Functioneren politieke partijen en Nederlands partijstelsel, populistische partijen, verkiezingscampagnes
g.voerman@rug.nl, 050 363 6830

Prof. Dr. Marcel Broersma
Prof. Dr. Marcel Broersma

Marcel Broersma (Media Studies)
Politici in de media, gebruik van sociale media
m.j.broersma@rug.nl, 050 363 5955/363 5858

Prof. Dr. D.J. (Dirk Jan) Wolffram
Prof. Dr. D.J. (Dirk Jan) Wolffram

Dirk-Jan Wolffram (Geschiedenis)
Moderne en eigentijdse geschiedenis van bestuur en politiek; politieke cultuur; populisme; kabinetsformaties
d.j.wolffram@rug.nl, 050 363 7699

Prof. Dr. Jan van der Harst
Prof. Dr. Jan van der Harst

Jan van der Harst (Geschiedenis)
Relatie Nederland met Europa, buitenlands beleid, Europese integratie
j.van.der.harst@rug.nl, 050 363 6015/363 7254

Prof. Dr. A.J. (Tom) Koole
Prof. Dr. A.J. (Tom) Koole

Tom Koole (Communicatie- en informatiewetenschappen)
Beïnvloeden werkelijkheid met taal, intentie versus interpretatie, framen/categoriseren
(o.a. Zwarte Pieten-discussie, brief Rutte, oneliners Wilders)
tom.koole@rug.nl, 050 363 8548

Prof. Dr. Jouke van Dijk
Prof. Dr. Jouke van Dijk

Jouke van Dijk (Ruimtelijke Wetenschappen)
Regionale arbeidsmarkt, krimpregio’s, onderwijs & arbeidsmarkt en arbeidsmarktbeleid
jouke.van.dijk@rug.nl, 050 363 3765

Prof. Dr. Gijsbert Vonk
Prof. Dr. Gijsbert Vonk

Gijsbert Vonk (Rechten)
Bestuursrecht, sociale zekerheid, decentralisatie zorg, migratie en sociale rechten
g.j.vonk@rug.nl, 050 363 5765

Prof. Mr. Dr. H.E. (Herman) Broring
Prof. Mr. Dr. H.E. (Herman) Broring

Herman Bröring (Rechten)
Bestuursrecht (bestuurlijke organisatie, normering, besluitvorming, handhaving, procesrecht), gaswinning Groningen, vertrouwen in de overheid (o.a. casus windparken), Caribische gebieden van het Koninkrijk.
h.e.broring@rug.nl, 050 363 5708
(NB: vaak verblijf in het buitenland (tijdsverschil)

Prof. Mr. Dr. Hans Engels
Prof. Mr. Dr. Hans Engels

Hans Engels (Rechten, tevens senator namens D66)
Staatsrecht, gemeente- en provinciebestuur, politiek
j.w.m.engels@rug.nl, 050 363 5684

Prof. Dr. Martijn van Zomeren
Prof. Dr. Martijn van Zomeren

Martijn van Zomeren (Sociale Psychologie, Gedrags- en Maatschappijwetenschappen)
Protest, sociale relaties, emotie, identiteit, cultuur, politiek
m.van.zomeren@rug.nl, 050 363 6511

prof. dr. F.A. (Frank) Hindriks
prof. dr. F.A. (Frank) Hindriks

Frank Hindriks (Politieke en Sociale Filosofie)
Groepen, instituties, participatiemaatschappij
f.a.hindriks@rug.nl, 050 363 3512

Laatst gewijzigd:13 februari 2017 08:45

Meer nieuws