Aan RUG gelieerde start-up Nerdalize krijgt subsidie van ministerie

De aan de RUG gelieerde start-up Nerdalize is een van acht wetenschappelijke startups die vandaag van staatssecretaris Sander Dekker (wetenschap) een subsidie in de vorm van een lening van 250.000 euro hebben gekregen. Het bedrijf gaat haar wetenschappelijke innovatieve kennis omzetten in commerciële toepassingen.
Nerdalize combineert het feit dat grote rekencentra sterk gekoeld moeten worden met de behoefte aan verwarming van woningen: Nerdalize wil computers in de vorm van verwarmings-elementen in huizen inzetten om complexe berekeningen te doen én om de huizen te verwarmen. De huizenbezitters hebben lagere energiekosten en Nerdalize kan voor een concurrerend bedrag berekeningen in de markt aanbieden, omdat er geen gekoelde ‘server farms’ nodig zijn. Nerdalize bouwt op de wetenschappelijke kennis uit de onderzoeksgroep Distributed Systems van prof. Marco Aiello.
Laatst gewijzigd: | 04 april 2023 14:23 |
Meer nieuws
-
21 augustus 2025
Volg het Top Dutch Solar Racing team
Dit jaar doet het studententeam Top Dutch Solar Racing van 24 t/m 31 augustus mee aan de Bridgestone World Solar Challenge. Op deze pagina houden we je op de hoogte van hoe het er tijdens en rond de race aan toe gaat.
-
21 augustus 2025
Nanodeeltjes brengen toepassing moleculaire motoren dichterbij
Wetenschappers van de RUG en de Universiteit van Amsterdam hebben nanodeeltjes ontwikkeld die het gemakkelijker maken om moleculaire motoren in materialen of weefsels aan te drijven.
-
19 augustus 2025
Bruno Ehrler benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF
Honorair hoogleraar prof. dr. Bruno Ehrler van de Rijksuniversiteit Groningen is benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF, het NWO-Instituut voor onderzoek naar functionele complexe materie.