Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Faculty of Science and Engineering Promoties

Coacervates as compartments for the de novo synthesis of life

Promotie:A. (Armin) Kiani, MScWanneer:19 december 2025 Aanvang:11:00Promotors:prof. dr. S. (Sijbren) Otto, prof. dr. S.J. (Siewert-Jan) MarrinkWaar:Academiegebouw RUG / Studenten Informatie & AdministratieFaculteit:Science and Engineering
Coacervates as compartments for the de novo synthesis of
life

Leven maken in het lab: compartimentalisatie

Het creëren van een volledig synthetisch levend systeem vanaf nul (de novo leven) vormt een van de grootste uitdagingen binnen de moderne wetenschap. Een dergelijk systeem dient de kernkenmerken te bezitten die alle levende wezens gemeen hebben: replicatie, metabolisme, compartimentalisatie in een niet-evenwichtstoestand en het vermogen tot Darwiniaanse evolutie. Hoewel zelfreplicatie en metabolisme afzonderlijk zijn aangetoond in volledig synthetische systemen, blijft hun integratie met compartimentalisatie tot op heden onopgelost. In zijn promotieonderzoek ontwikkelde Armin Kiani coacervaten als compartimenten voor de novo leven, en voor het eerst toonde hij aan hoe fundamentele pijlers van levende systemen, replicatie en proto-metabolisme, functioneel kunnen worden geïntegreerd binnen zulke coacervaatstructuren.

Lees ook: Is het mogelijk om leven te bouwen met heel andere bouwstenen?

Armin Kiani voerde zijn onderzoek uit bij het Stratingh Institute, afdeling Systems Chemistry, met financiering van NWO. Hij vervolgt zijn loopbaan als postdoc aan de Rijksuniversiteit Groningen. 

View this page in: English