NWO Take-off grants voor Davide Grossi, Yori Ong en Oscar Kuipers
Oscar Kuipers van het Groningen Biomolecular Sciences and Biotechnology Institute (GBB) en samenwerkende onderzoekers Davide Grossi van het Bernoulli Institute en Yori Ong van het UMCG Centrum voor Tandheelkunde en Mondzorgkunde hebben een take-off grant ontvangen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Beide projecten betreffen een Take-off fase 1 haalbaarheidssubsidie van EUR 40.000. Grossi en Ong kunnen daarmee een haalbaarheidsonderzoek doen voor hun onderzoeksproject ‘Gridt: An Algorithmic Tool to Support Collective Action’ en Kuipers voor zijn project ‘Repurposing bismuth to combat hard to treat Pseudomonas infections’.
Het financieringsinstrument Take-off is gericht op het stimuleren en ondersteunen van bedrijvigheid en ondernemerschap vanuit de wetenschap. Met de financiering kan een haalbaarheidsstudie worden gedaan naar het opzetten van een bedrijf op basis van een onderzoeksvinding.
Prof. dr. Davide Grossi en dr. Yori Ong| Gridt: An Algorithmic Tool to Support Collective Action
Of het nu gaat om leefstijl, klimaatadaptatie of andere maatschappelijke uitdagingen, onze individuele acties worden pas echt lonend als we ook als collectief in beweging komen. Onze sociale netwerken bepalen onze perceptie van keuzes die anderen maken en hoe we ons daaraan aanpassen. Het aanpassen van ons gedrag gaat het gemakkelijkst als we keuzevrijheid en continue bekrachtiging ervaren van anderen die ons leiden of volgen. Gridt is een digitaal communicatienetwerk dat mensen in staat stelt zich te organiseren als ‘zwerm’, door sociale bekrachtiging voor alle gebruikers te optimaliseren. In dit project gaan Grossi en Ong de haalbaarheid onderzoeken om Gridt op te richten als een impactgerichte onderneming dat NGOs en publieke instituten een nieuw platform biedt om effectieve en grootschalige gedragscampagnes te organiseren.
Prof. dr. Oscar Kuipers | Repurposing bismuth to combat hard to treat Pseudomonas infections
Het is heel duidelijk dat virussen en pathogene micro-organismen een grote impact hebben op onze gezondheidszorg en samenleving. Experts waarschuwen dat naast virale bedreigingen, bacteriën die resistent zijn tegen antibiotica een toenemend probleem worden. Met name de bacterie Pseudomonas aeruginosa, die ernstige longinfecties kan veroorzaken, wordt door de WHO erkend als prioriteit als het gaat om de ontwikkeling van een behandeling. De Rijksuniversiteit Groningen heeft een nieuwe synergetische combinatiebehandeling ontdekt en gepatenteerd op basis van het metaal bismut en bestaande (maar nog niet gebruikte) antibiotica voor deze infecties. In dit project gaat Kuipers de technische en economische haalbaarheid van deze medicijnontwikkeling onderzoeken door antwoorden te vinden op vragen over medicijntolerantie, toxiciteit, in vivo werkzaamheid en het marktpotentieel.

Laatst gewijzigd: | 05 juli 2022 13:29 |
Meer nieuws
-
08 oktober 2025
Niet elk plastic hoeft bio-based of afbreekbaar te zijn
Per persoon gooien we zo’n 33 kilo plastic verpakkingsmateriaal weg per jaar. Hoogleraar polymeerchemie Katja Loos werkt aan een duurzamere toekomst voor plastics - door te kijken naar meer dan alleen het materiaal zelf.
-
06 oktober 2025
De genAI bubbel zal barsten, maar geef AI niet op!
'Mensen blijven maar zeggen dat generatieve AI een universele tool is die veel meer kan,’ zegt Michael Biehl, hoogleraar Machine Learning. ‘Maar vroeg of laat zal de genAI-bubbel barsten,’ stelt hij. Maar dat betekent niet dat we alle AI maar met het...
-
01 oktober 2025
In de Wetenschap-podcast: Ajay Kottapalli over zeehondensnorharen en ultragevoelige sensoren
'In de Wetenschap' is de podcast van de Rijksuniversiteit Groningen. In deze aflevering hebben we Ajay Kottapalli te gast, universitair hoofddocent aan het Engineering and Technology Institute Groningen en medeoprichter van de start-up Sencilia.