Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Actueel Nieuws

Laatste nieuwsberichten

Hieronder vindt u een overzicht van de laatste RUG nieuwsberichten

Presentatie unieke database over de Amsterdamse beurs (1796-1940)
Geplaatst op:21 oktober 2025

De Rijksuniversiteit Groningen presenteerde vrijdag 17 oktober onder de naam NEDHISFIRM een unieke wetenschappelijke database over de Amsterdamse beurs, de oudste aandelenbeurs ter wereld. De database bevat financiële data van binnenlandse en buitenlandse ondernemingen zoals die sinds 1796 genoteerd zijn geweest in Amsterdam.

Stemmen voor de titel wetenschapstalent van het jaar 2025!
Geplaatst op:01 september 2025

De laatste week om te stemmen voor New Scientist Wetenschapstalent 2025 is ingegaan. De redactie van New Scientist selecteerde vijftien genomineerden uit een berg inzendingen van Nederlandse en Vlaamse hogescholen, universiteiten en kennisinstituten.

Het belang en de schoonheid van het digitale middeleeuwse handschrift
Geplaatst op:09 mei 2022

Wat zijn de gevolgen van het digitaliseren van middeleeuwse handschriften? Dat onderzocht promovendus Suzette van Haaren. Zij promoveert op 9 mei aan de Rijksuniversiteit Groningen.

View this page in: English