ERC Advanced grant voor Wouter Roos
De Europese Onderzoeksraad heeft een ERC Advanced grant toegekend aan prof. dr. Wouter Roos . Hij kan dit geld gebruiken voor het opzetten van een langdurig en grensverleggend onderzoeksproject.
De Advanced Grants zijn bedoeld voor gevestigde academici die belangrijke onderzoeksprestaties op hun naam hebben staan. Advanced Grants kunnen oplopen tot EUR 2,5 miljoen voor een periode van vijf jaar.

Prof. dr. Wouter Roos: Label-free assembly of RNA-containing viruses
Wouter Roos richt zich in zijn ERC-project op RNA-bevattende virussen. Roos gaat uitzoeken hoe deze complexe assemblages worden opgebouwd. Dit zal niet alleen fundamenteel inzicht geven in deze ziekteverwekkers, maar ook inzichtelijk maken hoe specifieke antivirale middelen werken. Door te onderzoeken waar en hoe dergelijke antivirale middelen de virale structuur kunnen veranderen, kunnen betere, efficiëntere antivirale middelen worden ontwikkeld die de structuur en dynamiek van virussen nog sneller en effectiever verstoren. Omdat traditionele microscopiebenaderingen niet geschikt zijn om deze minuscule, dynamische processen te volgen, gaat Roos geavanceerde microscopie- en nanomanipulatietechnieken gebruiken om de live opbouw van zo'n virus op nanoschaal vast te leggen.

Europese onderzoeksraad
De Europese onderzoeksraad (European Research Council) is de belangrijkste Europese financieringsorganisatie voor excellent grensverleggend onderzoek. Elk jaar selecteert en financiert het de allerbeste creatieve onderzoekers van allerlei nationaliteiten en leeftijden om projecten in Europa te leiden.
Laatst gewijzigd: | 25 juni 2025 13:45 |
Meer nieuws
-
30 september 2025
Luitenant-generaal Elanor Boekholt-O’Sullivan ontvangt Aletta Jacobsprijs 2026
De Aletta Jacobsprijs 2026 van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) is toegekend aan Elanor Boekholt-O’Sullivan, de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. De Aletta Jacobsprijs wordt op vrijdag 6 maart 2026 uitgereikt...
-
15 september 2025
Succesvol bezoek aan de RUG door Rector van het Institut Teknologi Bandung
De Rector van het Institut Teknologi Bandung (ITB), prof. Tatacipta Dirgantara, bracht van een driedaags bezoek aan de Rijksuniversiteit Groningen.
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.