NRC-artikel over Neuromorphic Computing met CogniGron
Vorige week verscheen in NRC een artikel over neuromorphic computing in Nederland, waarin CogniGron een belangrijke rol speelt!
Het artikel beschrijft hoe onze onderzoekers neuromorfe computers ontwikkelen door zich te laten inspireren door het brein van een fruitvlieg. Met behulp van een kunstmatige neus en een computermodel van specifieke hersencircuits van de fruitvlieg lukt het om geuren betrouwbaar te onderscheiden, ondanks het feit dat de gebruikte gassensoren zelf weinig selectief zijn. Dit laat zien hoe zelfs uiterst eenvoudige biologische breinen informatie zeer efficiënt kunnen verwerken.
Bij CogniGron, het Groningse onderzoekscentrum voor neuromorphic computing, werken wetenschappers uit uiteenlopende disciplines samen om deze principes te vertalen naar nieuwe vormen van computertechnologie. Het baanbrekende werk van prof. Elisabetta Chicca en prof. Beatriz Noheda wordt in het artikel uitgelicht.
