Prof. Brigit Toebes en Dominique Mollet (LL.M.) werken mee aan wetsevaluatie WMO

Prof. Brigit Toebes en Dominique Mollet (LL.M.) hebben meegewerkt aan een wetsevaluatie over de WMO (Wet Medisch-wetenschappelijk Onderzoek met mensen) en de CCMO (Centrale Commissie Mensgebonden Onderzoek). Op basis van het uitgevoerde onderzoek zijn aanbevelingen gedaan over het functioneren van de WMO en CCMO en de toekomstbestendigheid van het toetsingssysteem.
WMO en CCMO
De WMO beoogt proefpersonen te beschermen, zonder de voortgang van medisch-wetenschappelijk onderzoek onnodig te belemmeren. De CCMO geeft uitvoering aan de WMO. In het rapport waaraan Toebes en Mollet hebben meegewerkt, wordt naar beide aspecten gekeken. Er is onderzocht hoe de WMO functioneert en of de CCMO in de periode van 2017 tot 2022 haar taken doeltreffend en doelmatig heeft uitgevoerd.
Het onderzoek werd gefinancierd door ZonMw en is een samenwerking tussen onderzoekers van de Erasmus Universiteit, onderzoeksbureau Pro Facto, het LUMC, de Universiteit Leiden en de Rijksuniversiteit Groningen.
Conclusie en aanbevelingen
De conclusie uit het rapport is dat het huidige toetsingssysteem naar behoren functioneert, maar dat op een aantal punten verbeteringen nodig zijn. Op basis van het onderzoek zijn 21 aanbevelingen gedaan over het functioneren van de WMO, de CCMO en de toekomstbestendigheid van het toetsingssysteem. Demissionair minister Kuipers (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) heeft de onderzoeksresultaten inmiddels gedeeld met de Eerste en Tweede Kamer.
Dit bericht is geplaatst door de Faculteit Rechtsgeleerdheid.
Laatst gewijzigd: | 26 juni 2025 12:35 |
Meer nieuws
-
13 oktober 2025
Liekuut | Regie: een onduidelijk toverwoord, mét een prijskaartje
Regie, regie, regie. Solke Munneke, hoogleraar staatsrecht, kwam het woord opeens overal tegen: in wetsvoorstellen, brieven, toelichtingen en vooral nu: in partijprogramma’s. Het wordt gepresenteerd als oplossing voor alle grote problemen. Het klinkt...
-
30 september 2025
Michael O’Flaherty geeft tweede Röling-lezing in Groningen: Oorlog, Vrede en Mensenrechten
Van Oekraïne tot Gaza: dagelijks blijkt hoe kwetsbaar vrede en mensenrechten zijn – en hoe dringend de vraag is welke rol mensenrechten kunnen spelen bij het bereiken en behouden van vrede.
Op woensdag 10 december 2025, Internationale Mensenrechten...
-
29 september 2025
Liekuut | Waarom een ledenplicht voor politieke partijen een goed idee is
Anders dan in verscheidene Europese landen hoeven politieke partijen in Nederland geen leden te hebben. Waarom eigenlijk niet, en zou het niet wenselijk zijn om een minimumaantal te verankeren in de wet?