Student en welzijn: de effecten van de coronapandemie (video)
De coronamaatregelen zijn inmiddels bijna allemaal afgeschaft. Dat betekent ook dat jongeren hun oude leven grotendeels weer kunnen oppakken. Of dat helemaal zonder slag of stoot gaat moet de komende tijd gaan blijken. Ontwikkelingspsycholoog aan de RUG dr. Bertus Jeronimus doet onderzoek naar emotioneel en psychologisch welbevinden onder jongeren en maakt zich zorgen om deze generatie. Het ontwikkelen van een persoonlijkheid is cruciaal op jonge leeftijd en is lastig zonder sociale contacten. De lockdowns en het gemis van de sociale contacten heeft bij veel studenten tot eenzaamheid en neerslachtigheid geleid. Het is zaak volgens Jeronimus goed op ze te letten de komende tijd.
Speciaal voor studenten zijn er van 14 t/m 25 maart de Groningen Wellbeing weken waar bij je je mentale en fysieke welzijn een boost kunt geven. Ook heeft de RUG een special portal opgezet voor studentenwelzijn waar je een overzicht kunt vinden van alle aanspreekpunten, hulpbronnen en initiatieven op het gebied van studentenwelzijn binnen de RUG.
Laatst gewijzigd: | 17 oktober 2022 16:11 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.