DeepNL-subsidie voor Dr. Miocic
Dr. Johannes Miocic van het Energy and Sustainability Research Institute Groningen ( ESRIG ) heeft een DeepNL-subsidie ontvangen van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). De subsidie ter waarde van EUR 750.000 is voor zijn project ‘The role of heterogeneity in controlling the geomechanical behaviour of sandstone reservoirs’.
De aardbevingen in Groningen worden veroorzaakt door de verdichting van zandsteen als gevolg van aardgaswinning. Dit verdichtingsproces hangt af van het type zandkorrels, hun vorm, de ruimte tussen de korrels en van de mineralen die de korrels verbinden - ofwel: de petrografie. Miocic zal zowel microscopische en chemische analyses als verdichtingsexperimenten gebruiken om deze aspecten in Groningse zandsteenmonsters te bestuderen. Daarmee kunnen computermodellen voor het hele gebied gemaakt worden. De resultaten zullen helpen om te voorspellen waar zandsteen in de toekomst waarschijnlijk gaat verdichten en dus waar de bodem zal gaan dalen.
DeepNL
DeepNL wil bijdragen aan een beter begrip van het gedrag van de diepe ondergrond, onder invloed van de activiteiten die de mens daarin onderneemt.


Meer nieuws
-
30 maart 2026
Vlieg als een uil om je nek te versterken
-
25 maart 2026
Meer ijs op Antarctica door toename in sneeuwval
-
25 maart 2026
Waarom zeehonden met hun snorharen wiebelen