Campagne energieonderwijs van start: Choose wisely, follow energy
Deze week lanceren Hanzehogeschool Groningen, Rijksuniversiteit Groningen (RUG) en de New Energy Coalition (NEC) een gezamenlijke wervingscampagne voor energiestudenten. De campagne wijst studenten op de al aanwezige studieroutes op het gebied van energie. Die ‘energytracks’ zijn door de RUG en Hanzehogeschool ontwikkeld om aan de grote vraag naar energieprofessionals van de toekomst te kunnen voldoen.
De energietransitie doet een groot beroep op nieuwe vakmensen, professionals en onderzoekers die vanuit alle vakgebieden, dus voorbij techniek en engineering, - een duurzame toekomst kunnen invullen. Te denken valt aan energierecht, gedragswetenschappen, economie, architectuur, IT – alles raakt aan de energietransitie. In Groningen wordt die nieuwe kennis ingebracht in het onderwijs en in ruime mate aangeboden. De promotiecampagne richt zich in eerste instantie op de huidige Groningse studenten, maar kan ook een wegwijzer zijn voor studenten van elders en studiekiezers.

Van kolen naar gas naar …
Het is logisch dat zich in Groningen en omliggende regio, de energy valley van Nederland, de kennis van energie en energietransitie concentreert. Hier ontstond de vorige energietransitie: die van kolen naar gas. Dat heeft naast de huidige problemen, ook veel kennis en vakmanschap opgeleverd. De Faculteit Rechtsgeleerdheid van de RUG is bijvoorbeeld een wereldwijd erkende autoriteit in energierecht. Die kennis en ervaring wordt nu ingezet voor de nieuwe energietransitie en is een speerpunt in het onderzoek en onderwijs van de Groningse kennisinstellingen.
Fiets
De komende weken is de campagnekreet ‘Choose wisely, follow energy’ te zien op de fietsroute van het centrum naar de Zernike Campus en online op onder meer Facebook en Instagram. Ook is er een speciale campagnesite: www.followenergy.nl

Laatst gewijzigd: | 02 september 2021 13:35 |
Meer nieuws
-
05 september 2025
Kottapalli genomineerd voor de Huibregtsenprijs 2025
Prof. Ajay Kottapalli van de Rijksuniversiteit Groningen is genomineerd voor de prestigieuze Huibregtsenprijs.
-
29 augustus 2025
Top Dutch Solar Racing strandt vlak voor de finish, maar keert trots terug
Dit jaar doet het studententeam Top Dutch Solar Racing van 24 t/m 31 augustus mee aan de Bridgestone World Solar Challenge. Op deze pagina houden we je op de hoogte van hoe het er tijdens en rond de race aan toe gaat.
-
21 augustus 2025
Nanodeeltjes brengen toepassing moleculaire motoren dichterbij
Wetenschappers van de RUG en de Universiteit van Amsterdam hebben nanodeeltjes ontwikkeld die het gemakkelijker maken om moleculaire motoren in materialen of weefsels aan te drijven.