2,1 miljoen euro EU-subsidie voor Groningse masteropleiding
De EU heeft het UMCG/RUG een subsidie toegekend van ruim 2,1 miljoen euro voor een nieuwe master-opleiding op het gebied van vernieuwing van geneesmiddelen. De master International Master in Innovative Medicine start in september 2016. Deze master is dit jaar het enige studieprogramma in Nederland die vanuit het Europese EMJMD (Erasmus Mundus Joined Master Degree)-programma een subsidie heeft gekregen.
Het programma van de International Master in Innovative Medicine wordt verzorgd door Graduate School of Medical Sciences van het UMCG. Het master-programma staat gedurende drie jaar open voor 15 internationale studenten die in ieder geval een bachelor-programma in de biomedische richting afgerond moeten hebben. Bij het ontwikkelen van het studieprogramma werkt UMCG/RUG samen met de gerenommeerde universiteiten van Heidelberg en Uppsala. Daarnaast zijn vier Latijns-Amerikanen universiteiten en negen (inter)nationale en regionale bedrijven betrokken bij het master-programma.
De EU heeft alleen opleidingen vanuit het EMJMD ondersteund die onderscheidend zijn ten opzichte van andere opleidingen en die de kans op passend werk vergroten voor hen die de master volgen. Voorwaarde voor subsidie was verder dat er tussen verschillende elkaar inhoudelijk aanvullende universiteiten uit meerdere landen werd samengewerkt. De werving voor de studenten dient bovendien internationaal te gebeuren.
Het is geen toeval dat het initiatief voor deze nieuwe master-opleiding in Groningen is genomen. Het masterprogramma ‘Medical and Pharmaceutical Drug Innovation’ was al uitgeroepen tot zogeheten topmaster en vormt de basis van het nieuw te ontwikkelen masterprogramma. Studenten dienen in ieder geval een deel van het programma te volgen bij twee van de drie betrokken universiteiten.
De verwachting is dat de studenten die deze master volgen gaan werken in het wetenschappelijk onderzoek of bij onderzoeksgerelateerde functies in het bedrijfsleven.
IMIM website: www.innovativemedicine.eu.
Inschrijving open tot 1 februari 2016.
Laatst gewijzigd: | 12 maart 2020 21:47 |
Meer nieuws
-
28 mei 2025
Gaan avondmensen cognitief sneller achteruit dan ochtendmensen?
Wie ’s avonds opleeft en laat naar bed gaat, heeft een grotere kans op cognitieve achteruitgang dan een ochtendmens, blijkt uit UMCG-onderzoek.
-
27 mei 2025
Op avontuur in de hersenen
In de tentoonstelling Brainstorm in het Universiteitsmuseum leggen Iris Sommer en twee andere Groningse hersenonderzoekers uit wat de link is tussen de darmen en het brein, hoe het werd ontdekt dat de hersenen doen wat ze doen en hoe je gemotiveerd...
-
08 mei 2025
KNAW benoemt drie hoogleraren RUG/UMCG tot nieuw lid
Hoogleraren Jingyuan Fu, Lisa Herzog en Helga de Valk van de RUG zijn door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) benoemd tot lid.