Aprycus verzorgt capaciteitsuitbreiding Target-project
Het bedrijf Aprycus bv gaat de capaciteitsuitbreiding van het Target-project verzorgen. Via een Europese aanbesteding is de opdracht aan Aprycus gegund tot levering van opslagsystemen, servers en netwerkapparatuur. Target is het grootste publiek-private ICT-project in Nederland. De Rijksuniversiteit Groningen is penvoerder van dit samenwerkingsproject.
Het expertisecentrum Target is een samenwerking tussen de Rijksuniversiteit Groningen, het UMCG, astronomisch centrum OmegaCEN, stichting Astron, Target Holding BV, IBM, Task24, Oracle en Heeii.
Aprycus
Als kennisorganisatie heeft Aprycus zich gespecialiseerd in servicemanagement, storagemanagement, virtualisatie, gegevensbeveiliging en het automatiseren van systeem- en netwerkbeheer. Het productportfolio omvat hardware, software, diensten en educatie. Aprycus is IBM Premier Partner, IBM Tivoli Partner (AAA), LSI Service Partner en Blade Networks Business Partner.
Tien petabytes
Het Target-project is in 2009 van start gegaan en beoogt het bouwen van een duurzaam economisch kenniscluster van intelligente sensornetwerkinformatie-systemen in Noord-Nederland. Centraal staat het opslaan en beheren van zeer grote hoeveelheden sensordata (groeiend naar tien petabytes) verspreid over verschillende locaties en systemen.
Door een ‘state of the art-netwerk’ en de gecombineerde kracht van deze systemen ontstaat een zeer snel opslagsysteem met een grote opslagcapaciteit. De enorme verwerkingscapaciteit die hiermee gerealiseerd wordt, is uniek in de wereld.
Noot voor de redactie
Voor meer informatie:
- prof.dr. E.A. Valentijn, RUG, tel. 050-363 4011 / 4073 (secretariaat), e.a.valentijn rug.nl
- G.J.H. le Duc, Aprycus bv, tel. 073-6450 941, info aprycus.com


Laatst gewijzigd: | 23 augustus 2021 08:56 |
Meer nieuws
-
21 augustus 2025
Volg het Top Dutch Solar Racing team
Dit jaar doet het studententeam Top Dutch Solar Racing van 24 t/m 31 augustus mee aan de Bridgestone World Solar Challenge. Op deze pagina houden we je op de hoogte van hoe het er tijdens en rond de race aan toe gaat.
-
21 augustus 2025
Nanodeeltjes brengen toepassing moleculaire motoren dichterbij
Wetenschappers van de RUG en de Universiteit van Amsterdam hebben nanodeeltjes ontwikkeld die het gemakkelijker maken om moleculaire motoren in materialen of weefsels aan te drijven.
-
19 augustus 2025
Bruno Ehrler benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF
Honorair hoogleraar prof. dr. Bruno Ehrler van de Rijksuniversiteit Groningen is benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF, het NWO-Instituut voor onderzoek naar functionele complexe materie.