Boek Kees Cools wint prijs van Orde van Organisatiekundigen en -Adviseurs
24 november 2006
Controle is goed, vertrouwen nog beter. Dit boek van hoogleraar Corporate Finance aan de economische faculteit Kees Cools heeft de Boek van het Jaar Juryprijs gewonnen van de Orde van Organisatiekundigen en -Adviseurs
.
De prijs, waarbij een kunstwerk hoort, is uitgereikt tijdens de Ernst Hijmanslezing die SER-voorzitter Alexander Rinnooy Kan uitsprak in Amsterdam.
De OOA Boek van het Jaar Juryprijs had drie genomineerden. Volgens de jury heeft zij het boek van Cools bekroond omdat het "urgent is, goed onderbouwd en uitstekend leesbaar. Het boek verknoopt theorie met praktijk, snijdt een thema aan dat velen raakt en is mede gebaseerd op nieuw empirisch onderzoek. Het boek geeft aanleiding tot verder debat en reflectie."
Zonnekoninggedrag
Controle is goed, vertrouwen nog beter gaat over bestuurders en corporate governance. Macht is noodzakelijk en productief, maar moet ook worden gecontroleerd. Hoe effectief zijn echter de nieuwe wetten en codes -zoals Tabaksblatt- die de relatie tussen bestuurder, commissarissen en aandeelhouders proberen te regelen en die eisen stellen aan verantwoording, transparantie en risicobeheersing? Volgens Cools was de werkelijke oorzaak van de verschillende schandalen niet slechte formele corporate governance, maar zonnekoninggedrag van CEO's, hebzucht en geloof in luchtkastelen.
Cools sprak met CEO's, commissarissen en divisiedirecteuren en laat zien wat de gevolgen van de corporate governance-hausse zijn. De toegenomen focus op control en risicobeheersing beperkt misschien de kans op ongelukken, maar het motiveert niet en tast ondernemerschap aan, zo blijkt uit zijn analyse van enquêtes onder 3600 werknemers. Prestatiebeloning is een gevaarlijk wapen en blijkt eerder een oorzaak van de problemen dan een mogelijke oplossing. Sturen op vertrouwen motiveert wel en verhoogt de productiviteit.
Laatst gewijzigd: | 31 januari 2018 11:50 |
Meer nieuws
-
08 mei 2025
6 miljoen euro voor grootschalig noordelijk project voor duurzame gezondheidszorg: Care2Change
Care2Change. Een groot consortium met zo'n beetje alle noordelijke ziekenhuizen, lokale overheden, kennisinstellingen zoals de Rijksuniversiteit Groningen en de Hanzehogeschool en een aantal zorgbedrijven gaat samenwerken in een project over duurzame...
-
01 april 2025
Executive MBA van UGBS best beoordeelde MBA | Nationale Keuzegids 2025
Volgens de onafhankelijke Keuzegids Masters 2025 is de Executive MBA van de University of Groningen Business School de best beoordeelde MBA van Nederland (deeltijd én voltijd).
-
01 april 2025
Executive Master of M&A and Valuation geaccrediteerd als joint degree met Vrije Universiteit Amsterdam
Vanaf 1 september ontvangen deelnemers aan het programma na succesvolle afronding een masterdiploma van zowel de Rijksuniversiteit Groningen als de Vrije Universiteit Amsterdam.