Bezoek van de Chinese Academy of Sciences: gezamenlijk PhD programma en onderzoek
Op uitnodiging van onderzoekschool SOM en decaan prof.dr. Henk Sol brengt een delegatie van de
Chinese Academy of Sciences
in Beijing deze week (4 t/m 8 september) een bezoek aan Groningen. Samen met de Academy hebben de Faculteiten Bedrijfskunde en Economie onder andere een PhD programma opgezet. Inmiddels zijn de eerste twee Chinese promovendi in Groningen begonnen aan hun onderzoek.
De delegatie bestaat uit prof. Lu Xiaopeng, vice president van de Graduate University van de Chinese Academy of Sciences, prof. Zhao Hong, vice dean van de Management School van de Graduate University en dr. Wang Qian, associate professor aan Management School van de Graduate University en contactpersoon met betrekking tot de samenwerking met onze faculteiten. Het contact met de Chinese Academy of Sciences is afgelopen jaar gelegd tijdens een aantal bezoeken aan Beijing van prof. Henk Sol en van prof. Jakob de Haan en Rina Koning van SOM.

PhD’s
Het huidige bezoek is het eerste bezoek van de Academy aan Groningen. De delegatie heeft gesproken met beide decanen, de associate dean for International Affairs, de Rector Magnificus, met directeuren van onderzoekinstituten en met de supervisors van hun PhD’s over het gezamenlijke PhD programma en een samenwerking met de onderzoekinstituten.
De delegatie is met name benieuwd naar de omgeving waarin hun PhD’s terechtkomen. Verder zijn ze zeer geïnteresseerd in samenwerking ook op masterniveau. Gedacht wordt onder andere aan double degree masters, bezoek van onze topdocenten aan Beijing en summer courses in Beijing. De PhD’s die sinds 1 september aan de faculteiten zijn begonnen, zullen hier eerst een jaar verblijven met een Bernoullibeurs. Jiang Xuemei werkt bij Erik Dietzenbacher en Bart Los, Zhang Xuan bij Taco van der Vaart en Dirk Pieter van Donk.
Laatst gewijzigd: | 31 januari 2018 11:50 |
Meer nieuws
-
08 mei 2025
6 miljoen euro voor grootschalig noordelijk project voor duurzame gezondheidszorg: Care2Change
Care2Change. Een groot consortium met zo'n beetje alle noordelijke ziekenhuizen, lokale overheden, kennisinstellingen zoals de Rijksuniversiteit Groningen en de Hanzehogeschool en een aantal zorgbedrijven gaat samenwerken in een project over duurzame...
-
01 april 2025
Executive MBA van UGBS best beoordeelde MBA | Nationale Keuzegids 2025
Volgens de onafhankelijke Keuzegids Masters 2025 is de Executive MBA van de University of Groningen Business School de best beoordeelde MBA van Nederland (deeltijd én voltijd).
-
01 april 2025
Executive Master of M&A and Valuation geaccrediteerd als joint degree met Vrije Universiteit Amsterdam
Vanaf 1 september ontvangen deelnemers aan het programma na succesvolle afronding een masterdiploma van zowel de Rijksuniversiteit Groningen als de Vrije Universiteit Amsterdam.