NWO-subsidie voor onderzoek naar stemmingsmetingen op de smartphone

Hoe betrouwbaar zijn de stemmingsmetingen die mensen dagelijks via hun smartphone invullen? Psychologen Peter de Jonge en Laura Bringmann gaan dat onderzoeken met een M-subsidie van onderzoeksfinancier NWO.
Hun project, ESMmetrics, richt zich op de zogenoemde Experience Sampling Methodology (ESM), een populaire onderzoeksmethode waarbij deelnemers meerdere keren per dag korte vragenlijsten invullen via een app. De methode is geliefd onder psychologen en gedragswetenschappers omdat het inzoomt op het leven van alledag. Maar of de verzamelde gegevens wel van voldoende kwaliteit zijn, is onduidelijk.
Daar willen De Jonge en Bringmann verandering in brengen. Ze ontwikkelen nieuwe statistische modellen om de kwaliteit van ESM-data beter te kunnen beoordelen en vertekeningen (biases) op te sporen. De software die zij daarbij maken wordt open source, zodat ook andere onderzoekers ermee aan de slag kunnen.
De subsidie maakt deel uit van de Open Competitie van NWO, waarin in totaal 59 vernieuwende onderzoeksprojecten zijn gehonoreerd.
Meer nieuws
-
23 oktober 2025
Negen wetenschappers van de RUG ontvangen Vidi-beurs
-
07 oktober 2025
Wat kunst met ons doet

