Skip to ContentSkip to Navigation
founded in 1614  -  top 100 university
Over ons Organisatie Diensten en services Teaching Academy Groningen

Experimental Pedagogy: Reflectie Workshop

Wanneer:do 28-05-2026 13:00 - 15:00Waar:ruimte 122, University College Groningen (UCG)

We willen allemaal dat onze studenten nadenken over wat ze leren, maar waarom voelt het dan zo vaak als een formaliteit? Studenten vertellen je wat ze denken dat je wilt horen – of, in het tijdperk van AI, vragen ze ChatGPT om je te vertellen wat ze denken dat je wilt horen – jij controleert of de leerdoelen zijn gehaald, en iedereen loopt weg met het gevoel dat reflectie een enorme verspilling van tijd is. Al drie jaar coördineer ik een van de populairste cursussen van de masteropleiding Societal Transitions aan de Erasmus Universiteit: de Reflection Track, een cursus van zes maanden die volledig in het teken staat van reflectie. Hoe zijn we erin geslaagd om iets wat studenten doorgaans verafschuwen om te vormen tot een diepgaande, levensveranderende ervaring voor hen? Hoe is het mogelijk om een transformatieve reflectiepedagogiek te bevorderen in de context van klimaatverandering en geopolitieke onrust?

In deze workshop zullen we de filosofie achter de meerlagige reflectiemethode van de experimentele pedagogiek nader toelichten, enkele van de instrumenten die we gebruiken (dagboekschrijven met dialectische feedback, gestructureerde leerreflectie) met je doornemen, en enkele manieren laten zien waarop studenten hierop reageren.

Workshopbegeleider: Ginie Servant-Miklos is de bedenkster van het kader voor experimentele pedagogiek en de Education for Social Change approach, en de auteur van Pedagogies of Collapse. Momenteel is zij universitair hoofddocent aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, senior fellow van het Comenius-netwerk en geassocieerd lid van de Club van Rome. Meer informatie is te vinden op deze website.

Let op: er is slechts plaats voor 30 deelnemers!

Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English