Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons Actueel Nieuws

Spin-off bedrijf RUG bespaart energiekosten tot 35%

25 november 2015

Faris Nizamic en Tuan Anh Nguyen zijn PhD-studenten bij de Faculteit Wiskunde en Natuurwetenschappen. (Nguyen promoveert op 27 november.) In 2012 wonnen zij de Green Mind Award van de RUG met hun plan het energiegebruik in de Bernoulliborg te verminderen dankzij slimme sensor-netwerken die de verlichting en verwarming regelen. Beide onderzoekers hebben nu het bedrijf Sustainable Buildings opgericht, dat klanten helpt het energieverbruik te verlagen tot wel 35%. Onlangs kreeg het bedrijf de Startup Fast Track Award van de Energy Academy Europe, alsmede de Pioneers Challenge 2015 Community Award 2015 in Wenen.

Meer informatie

Video's RUG

Het online videomagazine Unifocus belicht wekelijks onderwerpen die annex zijn met de Rijksuniversiteit Groningen, op het gebied van onderzoek (en samenleving), studentenleven, onderwijs, beleid en internationalisering. Andere video's staan in onze videoportal.

Laatst gewijzigd:03 maart 2025 09:06
Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English

Meer nieuws

  • 21 augustus 2025

    Volg het Top Dutch Solar Racing team

    Dit jaar doet het studententeam Top Dutch Solar Racing van 24 t/m 31 augustus mee aan de Bridgestone World Solar Challenge. Op deze pagina houden we je op de hoogte van hoe het er tijdens en rond de race aan toe gaat.

  • 21 augustus 2025

    Nanodeeltjes brengen toepassing moleculaire motoren dichterbij

    Wetenschappers van de RUG en de Universiteit van Amsterdam hebben nanodeeltjes ontwikkeld die het gemakkelijker maken om moleculaire motoren in materialen of weefsels aan te drijven.

  • 19 augustus 2025

    Bruno Ehrler benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF

    Honorair hoogleraar prof. dr. Bruno Ehrler van de Rijksuniversiteit Groningen is benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF, het NWO-Instituut voor onderzoek naar functionele complexe materie.