Japan-Netherlands Student Conference

Tijdens de jaarlijkse Japan-Netherlands Student Conference treft een groep van ongeveer vijftien Japanse en Nederlandse studenten elkaar om over verschillende onderwerpen van gezamenlijke interesse te discussiëren. Dit jaar wordt de bijeenkomst in Groningen georganiseerd. Studenten van de Osaka University uit Japan en studenten van het Center for Japanese Studies van de Rijksuniversiteit gaan met elkaar in gesprek over het thema ‘Work to live? Live to Work?’.
Naast dit hoofdthema heeft de internationale groep studenten voor vier subthema’s gekozen: deeltijdwerk en werkloosheid, het sociale leven en werktevredenheid, carrière-keuzes van studenten en globalisatie binnen het bedrijfsleven.
Voor de meeste Japanse studenten is dit bezoek aan de Japan-Netherlands Student Conference een eerste kennismaking met Europa. Voor hen is het bijzonder interessant om te horen hoe Nederlandse studenten over deze thema’s denken. Dat geldt uiteraard ook vice-versa!
De opening van de Japan-Netherlands Student Conference wordt op woensdag 14 september verricht met een keynote lecture van de ambassadeur van Japan, H.E. Takashi Koezuka.
Naast de Student Conference zorgt het Center for Japanese Studies ook voor een academisch programma, met vijf gastsprekers die interessante thema’s voor de studenten uit beide landen gaan behandelen.
De conferentie vindt plaats van woensdag 14 september t/m zondag 18 september 2011
Noot voor de pers
Meer informatie: prof. dr. Rien T. Segers, directeur Center for Japanese Studies, Rijksuniversiteit Groningen
Laatst gewijzigd: | 24 augustus 2021 09:20 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
03 juli 2025
Flinke financiële steun Nij Begun voor project digicoaches Groningen en Noord-Drenthe
In alle gemeenten in Groningen en Noord-Drenthe komt er ruimte om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt op te leiden tot digicoach. Het initiatief hiervoor komt van de Digital Literacy Coalition (DLC): een netwerk van organisaties die zich...
-
02 juli 2025
Met NWO-subsidie zet JUST ART kunst in voor transitie klimaatrechtvaardigheid
JUST ARTontvangt 6,8 miljoen euro als onderdeel van de Nationale Wetenschapsagenda om kunst in het centrum van klimaatrechtvaardigheid te plaatsen.