Bedreigingen
03 maart 2022
Wetenschappers krijgen naar aanleiding van media- en andere publieke optredens steeds vaker te maken met bedreiging, intimidatie en haatreacties. Rector magnificus Cisca Wijmenga:
‘De RUG wil middenin in de samenleving staan en als rector hecht ik aan de academische vrijheid. Dit betekent dat onze wetenschappers vrijelijk resultaten van hun onderzoek delen en deelnemen aan maatschappelijke dialogen en debat. Als dit leidt tot intimiderende en bedreigende reacties is dat een aanval op de academische vrijheid. Met behulp van de landelijke handreiking van de Universiteiten van Nederland (UNL) en heldere maatregelen binnen onze universiteit willen we onze medewerkers beschermen. We staan vierkant achter onze mensen.’
Acute bedreigingen?
Neem bij acute bedreigingen contact op met de meldkamer van de RUG via 050-363 8050 (dag en nacht bereikbaar) of de politie via 112.
Geen spoed?
Ga naar rug.nl/mu/threat , log in en lees hoe we jou kunnen ondersteunen in het geval van bedreiging(en).
Laatst gewijzigd: | 17 april 2023 15:15 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.