6,6 miljoen EU-subsidie voor Rosalind Franklin Fellowship
De EU kent een subsidie van 6,6 miljoen euro toe aan het Rosalind Franklin Fellowship programma van de Rijksuniversiteit Groningen. De universiteit investeert zelf tien miljoen euro in het programma.
De EU-subsidie is bestemd voor de vijfde ronde van het Rosalind Franklin Fellowship programma die begint op 1 oktober 2014 en vijf jaar duurt.
Met het Rosalind Franklin Fellowship programma wil de universiteit internationaal onderzoektalent van het hoogste niveau aantrekken en het percentage vrouwelijke hoogleraren verhogen. Het programma richt zich op onderzoekers die streven naar een hoogleraarschap.
Collegelid Jan de Jeu is blij met de EU-erkenning. ‘Op het ogenblik is het percentage vrouwelijke hoogleraren nog veel te laag. De RUG maakt er veel werk van om het te verhogen naar 25 procent. Deze subsidie ondersteunt ons daarbij, een zetje in de rug voor een succesvol programma van onze universiteit.’
Zie ook: Rosalind Franklin Fellowship Programma
Meer informatie: dr. ir. Jos Winkelman
Laatst gewijzigd: | 06 september 2021 14:06 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.