Hans Wijers, CEO AkzoNobel N.V, opent academisch jaar Faculteit Economie en Bedrijfskunde

Hans Wijers, alumnus van de economische faculteit en tegenwoordig CEO van AkzoNobel, opent op 2 september het academisch jaar van de Faculteit Economie en Bedrijfskunde. De titel van zijn lezing is: 'The role of Dutch universities and companies in a globalizing world'. De feestelijke opening vindt plaats in de der Aa-kerk in het centrum van Groningen en begint om 16.00 uur precies.
Het thema van de opening van het academisch jaar is “jubilea”. Het is 60 jaar geleden dat de (voormalige) Faculteit der Economische Wetenschappen werd opgericht. Daarnaast bestond de (voormalige) Faculteit Bedrijfskunde in 2007, ten tijde van de fusie tussen de beide faculteiten, 30 jaar.
Naast Hans Wijers spreken prof.dr. Luchien Karsten en dr. Herman de Jong van de faculteit een column uit, waarin zij terugblikken op deze periodes. Luchien Karsten, hoogleraar International Business and Management, zal de ontstaansgeschiedenis van bedrijfskunde belichten, zowel van het vakgebied en als van de (voormalige) faculteit. Herman de Jong, universitair hoofddocent Economic and Social History, zal hetzelfde doen voor economie.
De opening van het academisch jaar is de start van het nieuwe collegejaar, dat de faculteit traditiegetrouw viert met medewerkers, studenten en genodigden. De voertaal is Engels.
Laatst gewijzigd: | 31 januari 2018 11:52 |
Meer nieuws
-
01 april 2025
Executive MBA van UGBS best beoordeelde MBA | Nationale Keuzegids 2025
Volgens de onafhankelijke Keuzegids Masters 2025 is de Executive MBA van de University of Groningen Business School de best beoordeelde MBA van Nederland (deeltijd én voltijd).
-
01 april 2025
Executive Master of M&A and Valuation geaccrediteerd als joint degree met Vrije Universiteit Amsterdam
Vanaf 1 september ontvangen deelnemers aan het programma na succesvolle afronding een masterdiploma van zowel de Rijksuniversiteit Groningen als de Vrije Universiteit Amsterdam.
-
05 maart 2025
Vrouwen in de wetenschap
De RUG viert Internationale Vrouwendag met een bijzondere fotoserie: Vrouwen in de wetenschap.