Jantina Tammes School introduceert themacoördinatoren
De Jantina Tammes School (JTS) introduceert vijf themacoördinatoren als uitbreiding van het bestaande team. Deze themacoördinatoren zullen fungeren als de antenne van de School in de organisatie. Naast hun werk in de faculteit zullen ze interdisciplinaire activiteiten gerelateerd aan hun thema coördineren. Het doel is om de kennis en betrokkenheid van de School op het gebied van dit thema te verdiepen.
De Jantina Tammes School is het interdisciplinaire centrum van de RUG dat zich richt op de digitale samenleving, technologie en kunstmatige intelligentie (AI). De nieuwe aanstelling van meerdere themacoördinatoren moet de capaciteit van de School uitbreiden om multidisciplinair onderzoek te doen en onderwijs aan te bieden in nauwe samenwerking met maatschappelijke partners.
Thema's
De rol van themacoördinatoren in de academische omgeving is om het bereik in de verschillende deelgebieden en faculteiten te vergroten op een manier die een gecentraliseerde organisatie zou kunnen missen. Zij doen dit één dag per week naast hun dagelijkse werk aan hun faculteit. De volgende vijf thema's hebben een coördinator toegewezen gekregen met hun respectievelijke kandidaat:
-
Toegepaste AI - George Azzopardi
-
AI en Taal - Tommaso Caselli
-
Data-Autonomie - Oskar Gstrein
-
Digitale Gezondheidszorg - Peter van Ooijen
-
Digitale Geletterdheid en Inclusie - Joëlle Swart





Digitale welvaart voor iedereen
De Jantina Tammes School onderzoekt hoe samenlevingen optimaal kunnen profiteren van en bijdragen aan digitalisering, digitale technologieën en kunstmatige intelligentie (AI), onder het motto 'Digital prosperity for all'. Enerzijds onderzoekt JTS de manieren waarop mensgerichte digitale technologieën en AI kunnen worden ontwikkeld en toegepast. Anderzijds bestudeert JTS de koppeling van digitalisering, dataficatie en verschillende domeinen van de samenleving en hoe dit het dagelijks leven van burgers beïnvloedt. Dit gebeurt door multidisciplinair onderzoek en onderwijs en in nauwe samenwerking met maatschappelijke partners.
Kijk voor meer informatie op de pagina Themacoördinatoren.
Laatst gewijzigd: | 12 april 2024 14:53 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.