Skip to ContentSkip to Navigation
Rijksuniversiteit Groningenfounded in 1614  -  top 100 university
Over ons

NWO Spinozapremie voor professor Theunis Piersma

18 juni 2014

Aan Theunis Piersma, hoogleraar Trekvogelecologie aan de Rijksuniversiteit Groningen en senior onderzoeker aan het NIOZ, is de Spinozapremie toegekend. Piersma mag de premie van 2,5 miljoen euro vrij besteden aan zijn onderzoek. Piersma: 'Ik omarm de groezeligheid van de ecologie’(…) ‘Trekvogels zijn véél meer dan hun genoom alleen. Ze hebben een ongelooflijk aanpassingsvermogen aan hun veeleisende levenswijze en veranderingen in hun omgeving. Wij willen deze wisselwerking begrijpen.’

In het online videomagazine Unifocus worden wekelijks onderwerpen belicht die annex zijn met de Rijksuniversiteit Groningen, op het gebied van onderzoek (en samenleving), studentenleven, onderwijs, beleid en internationalisering.

Laatst gewijzigd:24 juni 2025 09:23
Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English

Meer nieuws

  • 21 augustus 2025

    Volg het Top Dutch Solar Racing team

    Dit jaar doet het studententeam Top Dutch Solar Racing van 24 t/m 31 augustus mee aan de Bridgestone World Solar Challenge. Op deze pagina houden we je op de hoogte van hoe het er tijdens en rond de race aan toe gaat.

  • 21 augustus 2025

    Nanodeeltjes brengen toepassing moleculaire motoren dichterbij

    Wetenschappers van de RUG en de Universiteit van Amsterdam hebben nanodeeltjes ontwikkeld die het gemakkelijker maken om moleculaire motoren in materialen of weefsels aan te drijven.

  • 19 augustus 2025

    Bruno Ehrler benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF

    Honorair hoogleraar prof. dr. Bruno Ehrler van de Rijksuniversiteit Groningen is benoemd tot nieuwe directeur van AMOLF, het NWO-Instituut voor onderzoek naar functionele complexe materie.