Skip to ContentSkip to Navigation
About us

An Eternal Edict movie

02 september 2014
Fragment uit video An Eternal Edict. For Infinity, Celebrating 400 Years of University of Groningen

In An Eternal Edict wordt geconstateerd dat de oorspronkelijke wens van de bevolking is uitgekomen. Vier eeuwen na haar ontstaan is de Rijksuniversiteit Groningen is uitgegroeid tot een internationaal onderzoeks- en onderwijsinstituut van allure. Ze is een top 100 universiteit die actief is in de volle breedte van het wetenschappelijk spectrum. State-of-the- art onderzoek staat centraal in het onderwijs. De focus ligt op talentontwikkeling en excellentie. De Rijksuniversiteit Groningen zet kennis en innovatie in voor een stabiele en duurzame samenleving. Een samenleving die kan beschikken over de energie van de toekomst. Een samenleving waar mensen in goede gezondheid leven en ouder worden.

Meer informatie

Startpunt is het jaar 1614. Er wordt een Academie gesticht in het gewest Groningen, dat zich heeft aangesloten bij de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden. Niet door de paus, of door een koning, een keizer of andere landsheer, zoals op andere plaatsen in Europa, maar door de eigen bevolking. Die wil een universiteit. Nodig voor de ontwikkeling van Stad en Ommeland; goed voor de samenleving.

In de video is o.a. beeld verwerkt van de Aletta Jacobs (1871, eerste vrouwelijke student), van de diverse koninklijke bezoeken (Koningin Wilhelmina in 1914, Koningin Juliana in 1964, Koning Willem Alexander in 2014) en van de uitreiking van de Nobelprijs aan prof.dr. F. Zernike.

Titelrol
  • An Eternal Edict werd gemaakt in opdracht van de Rijksuniversiteit Groningen door de afdeling Communicatie (Franck Smit, Nyckle Swierstra) en Sensu Science (Jesper Beijvoets en Caspar de Zeeuw).
  • Aan An Eternal Edict werd meegewerkt door (in volgorde van opkomst): Han Borg (historicus), Elmer Sterken (rector magnificus, hoogleraar Monetaire Economie), Janka Stoker (hoogleraar Leiderschap en Organisatieverandering, voorzitter Lustrumcommissie For Infinity) en Mayowa Oduola (studente Economics and Business Economics, specialisatie International Economics and Business).
  • Voice over: Han Borg (historicus)
Laatst gewijzigd:19 juli 2022 14:59

Meer nieuws

  • 26 april 2023

    Koninklijke onderscheidingen voor RUG-medewerkers

    Op woensdag 26 april zijn op voordracht van de RUG twee wetenschappers koninklijk onderscheiden. Mevrouw prof.dr. K.U. Loos is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Uit handen van burgemeester K. Schuiling ontving zij de...

  • 26 april 2023

    Cisca Wijmenga in Raad van Toezicht Hanzehogeschool

    Cisca Wijmenga treedt per 1 september 2023 toe tot de Raad van Toezicht van de Hanzehogeschool.

  • 25 april 2023

    Reactie op kamerbrief internationalisering

    Het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit Groningen heeft kennisgenomen van de Kamerbrief internationalisering in het hoger onderwijs die Minister Dijkgraaf op vrijdag 21 april naar de Tweede Kamer stuurde.