Skip to ContentSkip to Navigation
University of Groningen PressOnderdeel van Rijksuniversiteit Groningen
University of Groningen Press
UGP

Nieuwe UGP publicatie: Settler Colonialism as a Structure?

05 november 2025
decoratieve afbeelding

Het boek Settler Colonialism as a Structure? Structural Logics, Long-Term Patterns, and Critical Reflections is nu online en open access beschikbaar bij University of Groningen Press (UGP).

Het boek staat onder redactie van Jeremia Pelgrom en Clemens Six.

Over de inhoud van het boek

Sinds het baanbrekende werk van Patrick Wolfe over de logica van eliminatie in het kolonialisme, is het onderzoeksgebied snel uitgebreid. Dit heeft geleid tot een debat over de oorsprong, kenmerken en wereldwijde impact ervan.

Settler Colonialism as a Structure? draagt bij aan de discussie door een langetermijnvergelijkende analyse te bieden van kolonialisme als structureel fenomeen. Op basis van diverse casestudy's – van oude mediterrane samenlevingen tot hedendaagse visies op de kolonisatie van Mars – onderzoeken de auteurs kritisch een aantal belangrijke vragen: Wat definieert kolonialisme? Hoe beïnvloedt de toegang tot land de dynamiek ervan? Welke sociaal-politieke en culturele krachten liggen ten grondslag aan de expansie van kolonisten?

Door het geografische en temporele bereik te verbreden tot buiten de bekende contexten, daagt dit boek gevestigde paradigma's uit en nodigt het uit tot nieuwe perspectieven op een complex en gelaagd concept. Deze publicatie is ideaal voor wetenschappers en studenten in de geschiedenis, politieke wetenschappen, inheemse studies en mondiale studies. Het stimuleert een voortdurende dialoog en biedt nieuwe instrumenten om de blijvende invloed van kolonialisme op mondiale relaties in het verleden en het heden te begrijpen.

Laatst gewijzigd:05 november 2025 09:52
Deel dit Facebook LinkedIn
View this page in: English