Tweede ronde Open Access Boekenfonds (2025-2027)
De Rijksuniversiteit Groningen heeft de tweede ronde voor aanvragen voor het open access boekenfonds geopend.
Wetenschappelijke auteurs verbonden aan de RUG of het UMCG kunnen een aanvraag indienen voor de publicatie van hun monografie of edited volume.
Het fonds is bedoeld om de publicatie van wetenschappelijke open access boeken te stimuleren. Als auteur kun je gebruik maken van het fonds om de zogenaamde open access Book Processing Charges (BPC) te betalen. De maximale vergoeding bedraagt 5.000 euro per publicatie.
De eerste financieringsronde liep van 2022-2023 en heeft bijgedragen aan de publicatie van 47 open access boeken.
Als je vragen hebt over het fonds, neem dan contact op met het MB-Open Access supportteam: openaccess umcg.nl.
Het UB-Open Access supportteam is er om je te helpen en te adviseren met betrekking tot boekcontractonderhandelingen: openaccess rug.nl.
- Fund regulations, application process and key changes from the previous funding cycle
- Application form
Laatst gewijzigd: | 14 januari 2025 15:48 |
Meer nieuws
-
04 juli 2025
RUG reikt verschillende prijzen uit tijdens Ceremony of Merits
De RUG heeft verschillende prijzen uitgereikt aan excellente onderzoekers en studenten tijdens de Ceremony of Merits op 4 juli 2025.
-
02 juli 2025
Relinde Weil herbenoemd als lid van Raad van Toezicht RUG
Het heeft de Minister behaagd Relinde Weil te benoemen voor een tweede termijn als lid van de Raad van Toezicht RUG.