VNO/NCW Noord Prinsjesdagdiner 2023
Wanneer: | di 19-09-2023 16:00 - 20:00 |
Waar: | De Nieuwe Kolk in Assen (Weiersstraat 1) |
Op de derde dinsdag van september organiseert de VNO/NCW Noord traditiegetrouw het Prinsjesdagdiner met onder andere een beschouwing van de Miljoenennota vanuit een noordelijk perspectief. Dit jaar in De Nieuwe Kolk in Assen met als thema 'Positieve tegendruk'.
De regeldruk in Nederland is erg hoog. Al jaren roepen werkgevers- en ondernemers om een verlaging van deze overheidsdruk door wet- en regelgeving, zodat zij meer ruimte krijgen om te ondernemen, investeren en innoveren. De grote hoeveelheid aan regels zorgt ervoor dat ondernemingen minder tijd en geld overhouden, die we in deze bijzondere tijden met o.a. crises en tekorten goed kunnen gebruiken om te investeren in onze economie en brede welvaart. Hopelijk biedt de Troonrede 2023 al concrete plannen op dit gebied.
Helaas kennen we de inhoud van de Troonrede en Miljoenennota nog niet. Op de derde dinsdag van september wordt de Miljoenennota bekend, tijdens het Prinsjesdagdiner zal Harry Garretsen een toelichting geven op de nota. Daarnaaast zal er veel ruimte zijn voor discussie over de regeldruk. Wat kunnen we vanuit Noord-Nederland doen om ondanks de huidige regeldruk noodzakelijke ontwikkelingen te versnellen en toekomstige kansen te realiseren? Oftewel; hoe kunnen we positieve tegendruk geven?
Kijk voor meer informatie op de website van VNO/NCW Noord.