Atelier Actua met Janka Stoker (lezing in Brussel)
Wanneer: | do 16-03-2023 19:30 - 21:00 |
Waar: | deBuren, Leopoldstraat 6, Brussel |
Op social kom je veel grappige filmpjes tegen over de generatieverschillen tussen collega’s: van Gen Z’ers die weigeren overuren te maken tot boomer CEO’s die niet weten hoe ze een worddoc moeten omzetten in een pdf. Deze verschillen leiden vaak tot frustraties, maar zeggen misschien ook iets wezenlijks over hoe we omgaan met werk. Denk daarbij aan The Great Resignation of quiet quitting en de meer recente trends #quiethiring en rage applying. De prognose is dat tegen 2025 27% van de werkende mensen Gen Z’ers zijn.
Zijn jongeren gewoon lui of verwend, of willen ze niet in de burn-out val trappen waar hun ouders in gesukkeld zijn? Hoe wordt die generatiestrijd gevoerd op de werkvloer? En tegelijkertijd: waar komt die fascinatie voor het denken in generaties vandaan en hoe wetenschappelijk onderbouwd zijn die verschillen eigenlijk? Wat kunnen de consequenties zijn van het toekennen van bepaalde typerende kenmerken aan een groep?
Een debat met Geert Van Hootegem (professor arbeids- en organisatiesociologie aan de KU Leuven), Janka Stoker (hoogleraar Leiderschap en organisatieverandering aan de Rijksuniversiteit Groningen) en Amin Khorari (junior consultant bij TechNatives). Maar beginnen doen we met het beste wat er online over te vinden is, gepresenteerd door socialmediawatcher Katrin Swartenbroux (De Morgen en Ok, dan niet).
Kijk voor meer informatie en tickets op de website van deBuren.