Skip to ContentSkip to Navigation
Aletta Jacobs School of Public HealthOnderdeel van RUG en UMCG
Universitair Medisch Centrum Groningen
Aletta Jacobs School of Public Health
Together for more healthy years
Aletta Jacobs School of Public Health Community Menu

Nieuws & publicaties

Kunstmatige intelligentie in de zorg
Datum:17 november 2025

De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) biedt nieuwe mogelijkheden voor de gezondheidszorg. Van het analyseren van medische scans tot het voorspellen van ziekteverloop: AI kan artsen ondersteunen bij complexe beslissingen. Maar hoe betrouwbaar zijn deze modellen? En hoe zorgen we ervoor dat AI de medische praktijk verrijkt zonder de menselijke factor te verliezen?

Wat beweegt mensen om technologie te gebruiken?
Datum:14 oktober 2024

Technologie als bondgenoot voor een gezonder leven. Dat is het thema van de Aletta Dive ‘Samen Sterker’ op 18 oktober. Claudine Lamoth, UMCG-hoogleraar bewegingsanalyse, slimme technologie en veroudering, geeft alvast haar visie op het succesvol inzetten van technologie. Daarbij is de interactie met de eindgebruiker cruciaal. ‘We zeggen vaak dat we mensen niet kunnen bereiken, maar we zouden dat meer bij onszelf kunnen leggen.’

Zorgtransitie: technologie als oplossing – of als nieuwe uitdaging?
Datum:23 oktober 2025

Het is duidelijk dat we in Nederland aan de vooravond staan van een zorgtransitie, die deels al is gearriveerd. Een combinatie van (gezond) ouder worden, personeelstekorten in de zorg en de opkomst van nieuwe technologieën moeten de transitie van zorg naar gezondheid doen versnellen. Een belangrijk onderdeel hiervan is om te kijken wanneer zorg per se binnen de muren van de zorginstelling moet worden verzorgd, en wanneer deze thuis ofwel op afstand plaats kan vinden.

View this page in: English