Skip to ContentSkip to Navigation
UniversiteitsmuseumOnderdeel van Rijksuniversiteit Groningen
Universiteitsmuseum
Museum Plan je bezoek

Instaprondleiding vanaf 16 jaar: Op reis door je hersenen & anatomie

Wanneer:zo 07-12-2025 14:30 - 15:30Waar:Universiteitsmuseum Groningen, Oude Kijk in 't Jatstraat 7a
decoratieve afbeelding
Foto: Denise Jans

Hoe werkt een hallucinatie? Wat kunnen we doen om ons brein gezond te houden? Hoe leerden studenten vroeger de anatomie van het lichaam, en hoe gaat het nu? Een student geneeskunde van de RUG laat het je zien aan de hand van spraakmakende objecten in het Universiteitsmuseum.

Ontdek je hersenen in Brainstorm

Een van de meest ingewikkelde en interessantste organen zijn misschien wel de hersenen. Ze bepalen wie je bent, wat je denkt, hoe je beweegt en wat je drijft. In deze instaprondleiding door de tentoonstelling Brainstorm leer je meer over dit wonderlijke orgaan. Ook maak je kennis met het Groningse hersenonderzoek. Ga je mee op reis door je hersenen?

Anatomisch Theater: de verhalen achter de preparaten

De rondleiding eindigt in het Anatomisch Theater. Hier bewonder je tientallen preparaten op sterk water. Je ontdekt er meer over de geschiedenis van de anatomie. De student geneeskunde onthult allerlei interessante achtergrondverhalen over deze preparaten.

Praktische informatie
  • De rondleidingen zijn gratis te bezoeken met een geldig entreebewijs voor het museum.
  • Vanaf 16 jaar
  • Studenten/Medewerkers RUG, Museumkaarthouders hebben gratis entree.
  • Aanmelden is niet verplicht, maar wordt wel gewaardeerd en kan door een mail te sturen naar universiteitsmuseum rug.nl
Deel dit Facebook LinkedIn