Skip to ContentSkip to Navigation
Expertisecentrum In the LEADOnderdeel van Rijksuniversiteit Groningen
Expertisecentrum In the LEAD
Faculteit Economie en Bedrijfskunde
Expertisecentrum In the LEAD

Expertisecentrum In the LEAD

Faculteit Economie en Bedrijfskunde

Geavanceerd onderzoek naar de effectiviteit van leiderschap

Leiderschap is cruciaal voor het functioneren van zowel organisaties als de samenleving. Expertisecentrum In the LEAD (Leadership, Evidence, Advice & Data) heeft de missie om organisaties en strategische leiders middels wetenschappelijk onderzoek en onderwijs te ondersteunen bij het maken van doeltreffende keuzes, waarbij de context van organisaties en leiders nadrukkelijk centraal staat. Zo bieden wij:

  1. State of the art onderzoek over de effectiviteit van leiderschap;
  2. Wetenschappelijk gefundeerd advies op maat voor praktijkvragen;
  3. Executive onderwijs en lezingen voor organisaties en professionals;
  4. Actuele inzichten in de vorm van blogs, podcasts en webinars.

Blog

Podcast Leiderschap in Onzekere Tijden aflevering 87: Een leider van buiten?
Datum:07 september 2026
Bedrijven en organisaties kiezen vaak voor een leider van buiten als ze willen veranderen. Maar dat gaat niet altijd goed. Bij het Drents museum leidt de komst van een nieuwe directeur tot gedoe, Hein Schumacher moest na 20 maanden opstappen als ceo van Unilever en ook bij het Fotomuseum in Rotterdam ging het mis. Waar komt dat door en hoe kan je dat als leider voorkomen? En is het wel goed voor de resultaten van je bedrijf om iemand van buiten te halen? Harry Garretsen en Janka Stoker bespreken het in de 87ste aflevering van hun podcast Leiderschap in Onzekere Tijden.
Dennis Veltrop benoemd tot directeur In the LEAD
Datum:31 augustus 2026
Dennis Veltrop is per 1 september benoemd tot directeur van In the LEAD. Hij volgt Harry Garretsen op, die als onderzoeker bij het center aanblijft. Veltrop zal samen met Janka Stoker de leiding nemen bij In the LEAD. In zijn nieuwe rol zal hij zich inzetten om In the LEAD verder te versterken als center voor hoogwaardig, praktijkrelevant onderzoek op het gebied van leiderschap en governance.
Podcast Leiderschap in Onzekere Tijden aflevering 86: Special met Hein Schumacher, voormalig ceo van Unilever en FrieslandCampina
Datum:20 juli 2026
Hein Schumacher, voormalig ceo van Unilever en FrieslandCampina is te gast in aflevering 86 van de podcast Leiderschap in Onzekere Tijden. Hij vertelt openhartig over zijn vertrek en activistische aandeelhouders. Daarnaast bespreekt hij met Janka Stoker het vestigingsklimaat in Nederland en hoe als bedrijf om te gaan met duurzaamheid.

Agenda

Geen actuele evenementen beschikbaar op dit moment.
Alle evenementen

Goede leiders in onzekere tijden

Janka Stoker

Podcast Leiderschap in Onzekere Tijden

Onze samenwerkingspartners

bedrijven
Universiteiten
View this page in: English